Regulamin biblioteki szkolnej

Czwartek                    7.15 – 15.00

Piątek                         7.15 – 15.00

Konkurs logopedyczny

W bibliotece szkolnej odbył się 20 grudnia 2017 roku Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt. "Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki". Uczniowie zapoznali się z wierszami Agnieszki Frączek oraz zaprezentowali na konkursie.

Wyniki są następujące:

I miejsce  Dominik Bednarowicz kl. III c, Agata Tutka kl. IV b

II miejsce  Gabriela Ożdżyńska kl. III e, Filip Kotwica kl. III e, Natalia Łyda kl. VI a

III miejsce Jakub Bednarek kl. I b, Alan Walawender kl. II a

Wszystkim laureatom gratulujemy i uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

konkurs logopedyczny

Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek.

W związku ze świętem misia, 25 listopada uczniowie ze wszystkich klas przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki. Oprócz wystawy książek z misiem w roli głównej było pełno ciekawostek w prezentacji multimedialnej np. o historii pluszowego misia, o misiach bajkowych i tych prawdziwych - różnych gatunkach      i ich zwyczajach.Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek, których bohaterami są sympatyczne misie.Uczniowie mogli również obejrzeć film "Paddington". Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”.

Światowy Dzień Misia

Dzień Praw Dziecka

20 listopada – obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w bibliotece  została podjęta inicjatywa, polegająca na zapoznaniu dzieci z ich prawami. W czasie zajęć  dzieci dowiedziały się, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać. Zaznajomiono ich również z Konwencją o  Prawach Dziecka. Głośno czytano opowiadania z książki "Moje prawa – ważna sprawa".

Dzień Praw Dziecka

Głośne czytanie

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/16 w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odbywało się w bibliotece szkolnej głośne czytanie książek. Zaproszeni goście to pani dyrektor Czesława Krystkowiak, pani logopeda Sylwia Majewska, pan przewodniczący Rady Rodziców Grzegorz Głowacki. Czytali oni uczniom swoje ulubione książki. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem i uwagą. Spotkaniom w bibliotece przyświecał główny cel - propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju oraz zachęcanie do czytania.

Teatr w bibliotece

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z oferty Telewizji Polskiej, dzięki której z różnych polskich teatrów transmitowano na żywo spektakle dla młodszej publiczności. I tak klasy pierwsze, czwarte i szóste obejrzały w bibliotece następujące sztuki: "Malutka czarownica", "Oskar i pani Róża", a ostatnio - 13 czerwca - "Fahrenheit".

Głośne czytanie

Pasowanie na czytelnika

W październiku 2015 roku odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste pasowanie na czytelnika wszystkich uczniów klas pierwszych. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz poznały zasady wypożyczania elektronicznego. Otrzymały karty czytelnicze i mogły po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć książki.
Pasowanie na czytelnika