Regulamin świetlicy szkolnej

Grafik zajęć dodatkowych w świetlicy

Zajęcia plastyczne

poniedziałek: 9.00 – 10.00

wtorek:  9.00 – 10.00

środa: 14.00 – 15.00

czwartek: 9.00 – 10.00

piątek: 9.00 – 10.00

Zajęcia sportowe

poniedziałek: 9.00 – 10.00; 12.30 – 14.00 (klasy pierwsze); 14.00-15.00 (koszykówka)

wtorek:  9.00 – 10.00; 14.00 – 15.00

konkurs

Dzień postaci z bajek

Zwyczaje wielkanocne 2017

W Wielką Środę grupa uczniów klas pierwszych i trzecich uczęszczających na zajęcia do świetlicy szkolnej przypomniała społeczności świetlicowej oraz klasie zerowej polskie zwyczaje wielkanocne. Na występ swoich pociech licznie przybyli także rodzice. Wcześniej uczniowie podczas zajęć świetlicowych wykonywali tradycyjne palmy wielkanocne, projektowali pisanki oraz wykonali kartki z życzeniami świątecznymi, które to kartki, po występie, dzieciaki wręczyły pracownikom szkoły.
Zwyczaje wielkanocne

Kolędowanie 2016

Grupa kolędników, złożona z uczniów szkolnej świetlicy, głównie z klas pierwszych i trzecich, przygotowała tradycyjny program kolędowy dla swoich najbliższych oraz uczestników zajęć świetlicowych. Przypomnieli staropolską tradycję kolędowania. Nie zabrakło Turonia, Gwiazdora z gwiazdą, Śmierci z kosą, aniołków, diabełków z widłami i pastuszków. Przechadzając się po szkolnych korytarzach w ciekawych strojach wzbudzali zainteresowanie pozostałych uczniów. Ze śpiewem kolęd odwiedzili między innymi Panią Dyrektor i " zerówkę". Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w wykonaniu kostiumów dla naszych kolędników.
Kolędowanie

Dzień postaci z bajek

4.11.2016 w świetlicy szkolnej, z okazji DNIA POSTACI Z BAJEK,odbyła się prezentacja kostiumów postaci z bajek. Dzieci wystąpiły w roli Czerwonego Kapturka, królewny Śnieżki, Tygryska z Kubusia Puchatka, Scoobi- Doo,Czarnoksiężnika z Krainy Ozz,Brzydkiego Kaczątka, Czarownicy z Królewny Śnieżki i innych ulubieńców.Odgadywały bardzo trafnie bajkowe rekwizyty i przypisywały je do bajki. Słuchały bajek czytanych przez starsza koleżankę i odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki. Bawiły się także w bajkowe konkurencje sportowe np; wyścig Kotów w butach czy wybieranie "grochu z popiołu".
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji imprezy.

Konkurs "Najpiękniejszy kostium świętego"

28.10.16 odbył się w świetlicy szkolnej konkurs na najpiękniejszy kostium świętego. Pierwsze miejsca zajęli uczniowie klasy pierwszej Hanna Szkodowska i Mikołaj Kata . Hania przebrała się za świętą Faustynę a Mikołaj za swojego patrona św. Mikołaja. Konkurs organizowany w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych był okazją do przypomnienia dzieciom postaci ich patronów oraz wielkich świętych.

Zdrowe odżywianie

W październiku w świetlicy szkolnej poruszano tematy zdrowego odżywiania się uczniów. Dzieci wykonały piramidę zdrowia oraz w ramach Dnia Marchewki spotkały się z higienistką szkolną na rozmowie o zdrowym odżywianiu. Podczas Dnia Marchewki uczniowie uczestniczyli także w konkursach wiedzy o warzywach, zawodach w zbieraniu marchewki czy piciu soczku marchwiowego, wykonali inscenizację "Na straganie". Ogromnym powodzeniem cieszyła się surówka z marchewki wykonana przez panie kucharki. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i szkolnej kuchni za pomoc w organizacji imprezy.