Logo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

Wizyta księdza biskupa
Jubileusz 30-lecia szkoły
rozpoczęcie roku
Zerówka

Ogłoszenia

Regulamin edukacji zdalnej

Audycje edukacyjne w Polskim Radiu Dzieciom

https://www.gov.pl/web/edukacja/audycje-edukacyjne-w-polskim-radiu-dzieciom

Lekcje języków obcych, programy związane z bezpieczeństwem, audycje o eksperymentach i okryciach, cykl o oszczędzaniu, pasmo dotyczące poprawności językowej, a także kołysanki, muzyczne podróże, opowiadania, baśnie i legendy – to tylko wybrane propozycje dla najmłodszych przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom. W ramówce także specjalne programy dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. W ciągu tygodnia to ponad 100 premierowych audycji, które mogą być wykorzystywane w zdalnej edukacji.

Audycje edukacyjne dla najmłodszych słuchaczy
Codziennie o 16:30 słuchacze Polskiego Radia Dzieciom mogą się uczyć języków obcych – w poniedziałki i środy języka angielskiego, we wtorki niemieckiego, w czwartki francuskiego, zaś w piątki języka hiszpańskiego. Lekcje języków obcych są przygotowywane we współpracy z Instytutem Francuskim czy Włoskim Instytutem Kultury.

Słuchając „Małych naukowców” (wtorki i czwartki, godz. 16:45), miłośnicy odkryć i eksperymentów będą mogli w domowym zaciszu przeprowadzić eksperyment zaproponowany w studiu i dokonać własnych obserwacji, by jeszcze lepiej zrozumieć fizykę, chemię, matematykę i astronomię.

Z audycji „Skarbonka” (poniedziałki, godz. 17.15) dzieci dowiedzą się, czym są: odsetki, koszty, zarobki czy oszczędności, a z programu „Bezpieczny maluch” (wtorki, godz. 17:15), jak należy bezpiecznie zachowywać się w różnych miejscach publicznych.

Nauka poprawnego języka polskiego oraz trenowanie głosek i łamańców językowych to z kolei tematy audycji „Słowo do słowa” (poniedziałki i piątki, godz. 15:30).

Programy muzyczne i artystyczne
W codziennej ramówce znalazły się także programy wspierające rozwój pasji artystycznych najmłodszych słuchaczy. Są to m.in. audycje: „Rytmika” (poniedziałek – piątek, godz. 10:30), „Warsztat młodego artysty” (poniedziałek – piątek, godz. 9:30) oraz „Stworek Potworek”, której uzupełnieniem są animacje graficzne zamieszczane na stronie Polskiego Radia Dzieciom po zakończeniu programu. W audycji „Muzyczne podróże” młodzi słuchacze poznają bliskie i dalekie kraje, ich zwyczaje i muzykę, a także typowe dla danego regionu instrumenty.

Z kolei w „Wieczornych pogaduchach” przy dźwiękach spokojnej muzyki opowiadane są niezwykłe historie i bajki. Stałym punktem tej audycji jest „Książka do poduszki” czytana przez znanych i cenionych lektorów. Każdego dnia usłyszeć można premierowy odcinek fragmentów czytanej książki.

Audycje dla dorosłych
Polskie Radio Dzieciom przygotowało także propozycje dla dorosłych słuchaczy. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców, opiekunów i nauczycieli. Wśród nich są m.in. rozmowy z ekspertami, artystami, pisarzami i muzykami.

Zapraszamy do słuchania audycji Polskiego Radia Dzieciom!
https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

Zasiłek opiekuńczy

UWAGA! Zwroty za obiady

 Nadpłatę za obiady szkolne dla uczniów klas 4-8 za ostatni tydzień października oraz opłaty za listopad (rodzicom którzy dokonali opłaty w październiku za listopad) zostaną zwrócone na konto bankowe.

Testy przesiewowe robione w szkole przez higienistki szkolne

Przydział sal lekcyjnych dla poszczególnych klas

Przydział stałych sal lekcyjnych dla poszczególnych klas na czas trwania pandemii

Klasa

Sala

8a 

211

8b 

103B

8c  

2B

8d 

4B

7a  

08B

7b 

05B

7c  

06B

7d 

07B

7e

04B

6a 

209

6b 

206

6c 

202

6d 

207

6e  

205

6f  

210

5a 

 10

5b 

3

4a  

0

4b 

7

4c 

 6

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

 

3a

106

3b

106

3c

103

3d

103

2a

102

2b

102

2c

105

2d

105

1a

7

1b

104

1c

104

0

5

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli W OKRESIE PANDEMII COVID-19

Dyrektor  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli zarządzeniem wprowadził  PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY W OKRESIE PANDEMII COVID-19. Procedury znajdują się w załączniku poniżej.

Organizacja nauczania zdalnego - kilka wskazówek od pedagoga szkolnego

Szanowni rodzice!!

Pozwolimy sobie zamieszczać dla Państwa trochę wskazówek, pomocnych przy organizacji czasu nauki i pobytu dzieci w domach. To bardzo trudny i wymagający czas, zarówno dla Państwa jak i dla Waszych dzieci, a naszych uczniów. Dotyczy to zarówno organizacji Państwa pracy, jak również nauki dzieci oraz różnych związanych z tym trudności i problemów, w tym także natury wychowawczej. Materiały umieszczać będziemy w zakładce: Pomoc psychologiczno –pedagogiczna.

Pedagog szkolny

Aleksandra Serafin

Podziękowanie za udział w akcji "Pączek dla Afryki"

Podziękowanie

Nasza szkoła kolejny raz dołączyła do akcji organizowanej przez kapucynów. 

W dniach od 17.02. 2020r. do 21.02.2020r. nasi wolontariusze
zbierali pieniądze na akcję

„Pączek dla Afryki”.

 

Całkowity dochód ze zbiórki  w wysokości

1000,19

został przeznaczony na pomoc medyczną dla dzieci w szpitalu
w Ngaoundaye w Republice Środkowej Afryki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły za przyłączenie się do akcji.

Misjonarze kapucyni w Republice Środkowoafrykańskiej zmienią darowiznę na pomoc potrzebującym.

Więcej informacji: https://paczek.kapucyni.pl/ 

Rada Wolontariatu

Katecheci

Konferencja dla rodziców

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddział w Tarnobrzegu
Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Tarnobrzegu
Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu
Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
 we współpracy  z Kliniką Psychiatrii Ogólnej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego   Nr 1 w Rzeszowie.

zapraszają

na bezpłatną konferencję naukowo - metodyczną
,,Depresja. Rozumiesz - Pomagasz”

pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

Konferencja odbędzie się w dniu 17.12.2019 r. (wtorek)  o godz. 10.00
w siedzibie Oddziału Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Tarnobrzegu, ul. Sienkiewicza 206.


Zgłoszenia przyjmujemy poprzez rejestrację na stronie www.pcen.pl (REJESTRACJA) oraz telefonicznie 15 822 40 15

INFORMACJA DLA RODZICÓW NA TEMAT REALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW W NASZEJ SZKOLE

Zagrożenia związane z e-papierosami - MEN ostrzega!

Dziś, 7 października br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo jak tradycyjne papierosy uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ich przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Istnieją również dowody na to, że młodzi ludzie, którzy używają e-papierosów, mogą częściej palić papierosy w przyszłości. Istnieją udokumentowane przypadki zatruć płynem z e-papierosów wśród dzieci oraz osób dorosłych. Ważna jest zatem wiedza na temat zagrożeń związanych z e-papierosami.

Wszystkie e-papierosy mają wysoką zawartość nikotyny. Według producenta pojedyncza kapsułka JUUL zawiera tyle samo nikotyny, co paczka 20 zwykłych papierosów. Produkt jest dostępny tylko w wysokich stężeniach nikotyny, co może powodować u niektórych nastolatków szybki rozwój uzależnienia.

W informacji MEN i GIS zachęcamy rodziców i apelujemy do nich o to, aby poinformowali swoje dziecko o zagrożeniach. Rodzice mogą również w każdej chwili zwrócić się do nauczycieli i dyrektorów szkół w sprawie egzekwowania zakazu palenia tytoniu na terenie szkoły oraz szkolnego programu zapobiegania paleniu tytoniu.

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Komunikat!

Szanowni Państwo,

Plac zabaw znajdujący się przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli jest wyłączony z użytku.

Prosimy NIE korzystać z tego placu zabaw. 

Informacje o programie Archipelag Skarbów dla rodziców

Zaproszenie na Archipelag Skarbów

Szanowni Państwo, 

 Nasza szkoła bierze udział w programie ARCHIPELAG SKARBÓW, przeznaczonym dla uczniów klas VIII, który odbędzie się  w dniach 12-13.09.2019 r. w godzinach od 900 - 1240

Program ma na celu wzmocnienie i uzupełnienie pracy wychowawczej rodziców i nauczycieli. Program doskonale wspiera nas dorosłych w kształtowaniu u nastolatków dojrzałych i mądrych postaw oraz uczy ich zdrowego stylu życia. Dotyczy to zwłaszcza tych obszarów, z którymi wiążą się obecnie największe zagrożenia dla ich prawidłowego rozwoju na etapie dojrzewania.

Program ARCHIPELAG SKARBÓW posiada potwierdzone naukowo efekty pozytywnego oddziaływania na młodzież. Jednak skuteczność programu zależy nie tylko od prowadzących go trenerów, lecz także od dobrej współpracy rodziców, wychowawców i dyrekcji szkoły.

Bardzo nam zależy, abyśmy wspólnie zaangażowali się w ten projekt, dlatego prosimy o wyrażenie pisemnej zgody na udział Państwa dziecka w zajęciach oraz zapraszamy na spotkanie z trenerami programu.

Państwa obecność na spotkaniu jest niezbędna, aby efekty profilaktyczne całego projektu były jak największe. Wasz autorytet, relacje i znajomość własnych dzieci mają w tym wszystkim kluczowe znaczenie.

 

 Spotkanie z trenerami programu ARCHIPELAG SKARBÓW odbyło się w szkole  w dniu:  04.09.2019r. /środa/ o godz. 17.30.

Tematyka spotkania:

·         Jak rozmawiać ze swoim nastoletnim dzieckiem na tematy trudne.

·         Nieznane prawdy o nastolatkach – najciekawsze wyniki badań Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej nad współczesną młodzieżą.

·         Informacje o programie Archipelag Skarbów, które przydadzą się w rodzinnych rozmowach nad mądrymi wyborami życiowymi. 

 

Koordynator projektu pedagog                                Dyrekcja i kadra pedagogiczna szkoły

 Aleksandra Serafin

Zasady korzystania przez uczniów z telefonów komórkowych

Uczeń może posiadać w szkole telefon komórkowy (za zgodą rodzica), ale obowiązuje całkowity zakaz korzystania z telefonów podczas lekcji. Telefon powinien być wyłączony i schowany do plecaka (można w porozumieniu z rodzicami składać telefony przed lekcją do nauczyciela). Uczeń może korzystać z telefonu wyłącznie podczas przerw międzylekcyjnych i  jedynie w celach komunikacyjnych z rodziną. Jeżeli uczeń korzysta z telefonu podczas lekcji, lub korzysta z niego w inny sposób niż ustalony np. nagrywa innych uczniów, nauczycieli lub ich fotografuje bez ich zgody nauczyciel odbiera telefon i przekazuje do sekretariatu szkoły. Telefon jest zwracany wyłącznie rodzicom lub opiekunom prawnym ucznia. 

Jesień z profilaktyką - warsztaty dla mieszkańców gminy Stalowa Wola

Podziękowanie za uczestnictwo szkoły w III-ciej edycji konkursu „Edukujemy – Pomagamy”

Podstawa programowa dla szkół podstawowych i przedszkoli

 List Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie wprowadzenia nowej podstawy programowej w szkołach i przedszkolach. 

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele publicznych i niepublicznych przedszkoli i szkół podstawowych,

zakończyliśmy pierwszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.

Wszystkie dokumenty niezbędne do tego, aby uczyć w nowym systemie szkolnym, w tym − podstawa programowa dla szkół podstawowych oraz ramowe plany nauczania dla wszystkich typów szkół − są gotowe.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dla nauczycieli na temat wprowadzania nowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.

Informacje zostały opracowane przy współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Składają się na nie: preambuła podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, treść podstawy programowej, komentarz opisujący ogólne założenia zmian, porównanie dotychczasowej i nowej podstawy programowej, uzasadnienie zmian oraz wnioski i rekomendacje dla nauczycieli.

Przedstawiamy Państwu opracowane przez ekspertów tworzących podstawę programową następujące publikacje:

  • treść podstawy programowej wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej wraz z komentarzem,
  • treść podstawy programowej poszczególnych 19 przedmiotów w szkole podstawowej wraz z komentarzami,
  • treść podstawy programowej kształcenia ogólnego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, wraz z komentarzem.

Materiały są dostępne są tutaj lub na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji (Podstawa programowa kształcenia ogólnego dla przedszkoli i szkół podstawowych).

Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Lektury w Internecie

Ponad 700 utworów z kanonu lektur szkolnych uczniowie znajdą w sieci w jednym miejscu. Ruszyła platforma lektury.gov.pl – poinformowało Ministerstwo Rozwoju.
Na stronie każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur – wystarczy wybrać książkę z listy. 
Jak wylicza MR, na platformie znajdzie się ponad 700 utworów – nowel, opowiadań, dramatów, wierszy, poematów czy powieści. Są wśród nich teksty obowiązkowe z programu podstawowego i rozszerzonego, jak również lektury uzupełniające – od dzieł Homera, Fredry, Mickiewicza, Norwida, Prusa czy Reymonta po Byrona, Conrada, Kiplinga, Schulza i Korczaka. 
Na razie mobilna biblioteka zawiera 32 proc. wszystkich pozycji z kanonu lektur szkolnych, zarówno tych obowiązkowych, jak i uzupełniających. 

DO WAKACJI 2020 POZOSTAŁO

203

dni

6

godzin

35

minut

28

sekund

Najnowsze galerie