Dzień Niepodległości
Klasa 5 b
Uczniowie Jedenastki - 2012

„Gałązka sosny” dla Chóru Puellarum Cantus

"Gałązka Sosny" jest to miejska nagroda przyznawana wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie dóbr kultury osobom, zespołom, animatorom, a także organizacjom mającym swoją siedzibę na terenie miasta Stalowej Woli lub działającym na jego rzecz w czterech kategoriach: literatura, wydarzenie kulturalne, debiut artystyczny, szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

W tym roku nominowanych do nagrody było 14 osób, dwa stowarzyszenia i Chór Puellarum Cantus wraz z dyrygentką Katarzyną Piserą. Chór do nagrody nominowała P. Ewa Biały – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.  Uroczysta gala wręczenia „Gałązek sosny” odbyła się 29 kwietnia w Miejskim Domu Kultury.

Kapituła konkursu przyznała 4 nagrody.
W kategorii "Szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki" nagrodę otrzymał nasz Chór Puellarum Cantus wraz z dyrygentką Katarzyną Piserą. Chór Puellarum Cantus śpiewa już od ponad 18 lat, w ciągu których dał ok.350 koncertów. Wziął udział w 51 konkursach o różnym zasięgu. Jest laureatem 7 konkursów międzynarodowych, 15 konkursów ogólnopolskich i 14 konkursów wojewódzkich.

Ex aequo z naszym chórem nagrodę otrzymała Jadwiga Kukuła - za ponad 40-letnią działalność jako artystka plastyk, pedagog, animatorka kultury.
W kategorii "Wydarzenie kulturalne" nagrodzono Bartosza Kanacha – kierownika artystycznego koncertu „Wielcy nieobecni”, w kategorii "Debiut artystyczny" statuetkę otrzymała Aleksandra Grzela – autorka tomiku poezji „Lot balonem”.

Chór Puellarum Cantus rozpoczął swoim występem uroczystą  galę, a po części oficjalnej   odbył się koncert Jacka Wójcickiego, znanego i cenionego aktora i piosenkarza Piwnicy pod Baranami.

Katarzyna Pisera