II miejsce dla naszej szkoły w konkursie „Do hymnu”

Nasza szkoła zdobyła II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu” i otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 15 000zł. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 17 czerwca w Galerii Porczyńskich w Warszawie. „Jedenastkę” na gali reprezentowały chórzystki wraz z dyrygentką Katarzyną Piserą.  Warto zaznaczyć, że w II edycji konkursu wzięło udział 250 szkół z całej Polski.

Nasi uczniowie  najpierw zaprezentowali się przed lokalnym jury 3 kwietnia 2019r. w szkole. Komisja dokonała nagrania prezentacji, które w etapie finałowym konkursu oceniło jury centralne. W komisji centralnej zasiedli: prof. zw. dr hab.  Anna Domańska, prof. dr hab. Wiesław Delimat, dr hab. Dariusz Dyczewski, prof. zw. dr hab. Roman Grucza, Krzysztof Kozłowski – przewodniczący jury, prof. dr hab. Grzegorz Oliwa, prof. zw. dr hab. Wojciech Maciejowski, prof. dr hab. Wioletta Miłkowska, prof. UMCS dr hab. Małgorzata Nowak, prof. dr hab. Aleksandra Paszek-Trefon, dr hab. Michał Sławecki.

W konkursie zaśpiewały klasy: 2a ,4a, 4b, 4c, 4d, 4e, 4f, 5a, 5b, 5d, 6a, 6c, 6d, 7a, 7b, 7c, 7d oraz chóry: Puellarum Cantus, Mały Cantus i Cantus. Uczniowie wykonali „Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę” i „Odę do radości”.

Oprócz naszej szkoły laureatami konkursu zostały szkoły w Leżajsku, Babinie i Podsarniu. Jury przyznało również 13 nagród wojewódzkich.

Nagrody w konkursie sfinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Katarzyna Pisera