Logo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

Aktualności

IV Turniej Szachowy o puchar Pani Prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego

W dniu 19.04.219 roku przeprowadzony został IV Turniej Szachowy o Puchar Pani Prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli, którego organizatorem był Katolicki Klub Sportowy „VICTORIA” w Stalowej Woli.

Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wzięło udział 51 osób ze Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Mielca, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Zabrnia, Sandomierza, Rzeszowa, Lubartowa, Dębicy oraz z Krosna.

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00  a zakończyły się o godz. 14:00. Zawodnicy za zajęcie pierwszych czterech miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary, nagrody rzeczowy i dyplomy. Pozostali zawodnicy i zawodniczki otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Pojedynki szachowe rozgrywane na czołowych szachownicach były bardzo zacięte i wyrównane. W rezultacie sześciu pierwszych zawodników uzyskało taką samą ilość punktów, tj. 5,5 pkt. O kolejności miejsc w tabeli decydowała więc dodatkowa punktacja, tzw. średni Buchholz ((polegająca na zsumowaniu punktów zdobytych przez ich przeciwników z pominięciem rezultatów skrajnych, czyli przeciwników, którzy zdobyli największą i najmniejszą liczbę punktów) oraz pełny Buchholz (polegająca na zsumowaniu punktów zdobytych przez ich przeciwników).

Zwycięzcą zawodów w kategorii  OPEN: został reprezentant TKSzach Tarnobrzeg -  Grzegorz Juszczuk uzyskując 5,5 punktów, 2-te miejsce zajął Hubert Mucha z UKS SP 1 Leżajsk (5,5 pkt.), trzeci był Konrad Mucha również UKS SP 1 Leżajsk ( 5,5 pkt.), z kolei 4-te miejsce zajął Maciej Sura z Katolickiego Klubu Sportowego „VICTORIA” w Stalowej Woli uzyskując również 5,5 pkt.

W klasyfikacji wiekowej: 2003-2008 pierwsze miejsce zajął: Adrian Słoniec (5,5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2-gie miejsce zajął Krystian Dębczak (4,5 pkt.) z Lubartowa, z kolei 3 miejsce zdobył Filip Gemzik (4,5) UKS SP 1 Leżajsk oraz 4- te Patrycja Zygmunt (4,5pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W klasyfikacji wiekowej: 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli:

1. Tomasz Procnal (3,5 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli,