Kampania profilaktyczno – edukacyjna pt. Znamię! Znam je?

W marcu bieżącego roku uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie  profilaktyczno – edukacyjnym zorganizowanym przez Akademię Czerniaka „Znamię! Znam je?”.

Cały program ma na celu upowszechnienie wiedzy o  czerniaku,  a także  zachęcenie społeczeństwa  do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przez tym nowotworem.

W ramach programu  na lekcjach biologii uczniowie poznali podstawowe cechy czerniaka (abecadło czerniaka ABCDE), dowiedzieli się kto jest najbardziej narażony na czerniaka,  nauczyli się jak prawidłowo sprawdzać skórę, na co zwracać uwagę przy czerniaku i jak skutecznie bronić się przed nowotworem.   Na koniec lekcji uczniowie wypełnili krótką ankietę – 89% uczniów wskazało w niej, że tematyka poruszana na lekcji była ważna, 60 % badanych uczniów uznało również, że po powrocie do domu obejrzy swoją skórę  i zachęci do tego swoich bliskich.

W. Budkowska-Kozak