MATEMATYCZNA SZTAFETA KLAS PIĄTYCH XI RAZ W POWIECIE, XIX W MIEŚCIE

Konkurs Matematyczna Sztafeta Klas Piątych odbył się w naszym mieście po raz dziewiętnasty natomiast na terenie powiatu XI raz. Patronat medialny od początku trwania konkursu sprawuje wydawnictwo SZTAFETA.

W bieżącym roku do konkursu przystąpiło ponad 94 piątoklasistów z powiatu stalowowolskiego. Etap miejsko – gminny odbyła się dnia 29 kwietnia jednocześnie w  PSP 11,  ZS  w Bojanowie,  ZS w Lipie,  ZS w Pysznicy, ZS w Radomyślu  nad Sanem, PSP w Zaleszanach.

Na etapie miejskim od dziewiętnastu lat uczniowie w klasyfikacji drużynowej walczą o puchar Wydawnictwa SZTAFETA.

W bieżącym roku mamy dwie zwycięskie szkoły:

KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA, skład drużyny: Urszula Kaniewska, Alexandra Jamróz, Filip Traczyński

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7, skład drużyny: Lena Iwanicka, Kamila Członka, Adrian Szczupak, Bartosz Maj, Adam Karwas, Szymon Szcząchór, Maksymilian Olko, Dawid Bunarowski, Rafał Powęska

Do kolejnego etapu powiatowego, który odbył się 13 maja 2019r zakwalifikowano 50 uczniów. Po zakończeniu komisja wyłoniła zwycięzcę. Najlepszym piątoklasistą z matematyki w powiecie stalowowolskim został

Konrad Zagulski z PSP nr 1 -   I miejsce  w konkursie.

Tytuł LAUREATA konkursu otrzymali uczniowie:

Filip Gąsiorek

PSP Gwoździec

Maksymilian Olko

PSP nr 7

Na obu etapach uczniowie zmierzyli się z zadaniami z zakresu szkoły podstawowej o podwyższonym stopniu trudności.  Zadania te były o tematyce sportowej, ale miały one przede wszystkim pokazać uczniom potrzebę stosowania matematyki w życiu codziennym, a konkurs zachęcić uczniów do poszerzania wiadomości i umiejętności, rozwijania własnych zainteresowań i uzdolnień z tego tak trudnego przedmiotu, a jednocześnie ważnego przedmiotu.

Składamy serdeczne podziękowania dyrektorom szkół i nauczycielom za wspieranie i rozwój talentów, inspirowanie uczniów do poszerzania wiedzy, zachęcanie do samodzielnego myślenia i pogłębiania pasji.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie wspaniałych nagród (Urząd Miasta Stalowa Wola, Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli , Wydawnictwo SZTAFETA,  Związek Nauczycielstwa Polskiego, NSZZ Solidarność, Rada Rodziców PSP nr 11) . Dla zaproszonych gości na uroczystości zaśpiewał szkolny chór Mały Cantus pod dyrekcją Katarzyny Pisery. Uczniom i nauczycielom życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu: Iwona Bołotiuch, Elżbieta Drelich, Ewa Jaskólska, Tomasz Szabat.