Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu

31 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 7a uczestniczyli w XI Obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej w Stalowej Woli. Tematem konferencji był nie tylko Holocaust, ale również życie codziennie, tradycje i wierzenia ludności żydowskiej żyjących na terenach II RP. Prelekcje dotyczyły naszego regionu - Rozwadowa. Oprócz lekcji historii, uczniowie mogli spotkać i posłuchać osób ocalonych z Holocaustu. Ponadto, mogli się więcej dowiedzieć o różnej formie pomocy ludności polskiej kierowanej dla Żydów.
Podstawa programowa z historii w szkole podstawowej zawiera tematy związane z okresem II wojny światowej oraz ludności żydowskiej.

Justyna Bieszczad-Kobza