październik

Nagroda dla chóru Puellarum Cantus

15 października 2018r. w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta Gala wręczenia stypendiów i nagród pieniężnych w programie „Nie zagubić talentu”. Z województwa podkarpackiego zostało nagrodzonych 8 zespołów, w tym nasz szkolny chór Puellarum Cantus. W imieniu całego chóru nagrodę odebrała dyrygentka Katarzyna Pisera z chórzystkami: Julią Kaczmarską i Gabrielą Szegdą.

Samorząd województwa na uroczystości reprezentowali: marszałek województwa Władysław Ortyl, członek zarządu Piotr Pilch, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz dyrektor departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Barbara Pelczar-Białek.

Zwracając się do młodzieży marszałek województwa Władysław Ortyl powiedział:

„Te nagrody i wyróżnienia są waszą zasługą, ale także zasługą waszych nauczycieli i rodziców, którzy wspierają was w edukacji i rozwoju. Wszystko to, co robicie teraz przygotowując się do przyszłego życia zawodowego, jest okupione naprawdę dużym wysiłkiem. Jednak dzięki waszym talentom, pasji i zainteresowaniom na pewno osiągniecie sukces i łatwiej też wejdziecie w życie społeczne i publiczne kraju”.

Członek zarządu Piotr Pilch pogratulował wszystkim nagrodzonym i życzył, aby w dalszym ciągu rozwijali swoje talenty, ciężko pracowali, a później stanowili elitę naszego kraju.

Chór Puellarum Cantus otrzymał nagrodę w programie „Nie zagubić talentu” po raz trzeci.

Katarzyna Pisera