„Najpiękniejsze biblioteki świata”

Najpiękniejsze biblioteki świata

projekt zrealizowany w klasie VI B

w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Uczniowie klasy VI B realizację projektu rozpoczęli jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Pierwszym etapem było uczestnictwo w bardzo interesującej lekcji bibliotecznej prowadzonej przez pracownika naszej biblioteki
p. Renatę Tutka.

W tym roku szkolnym uczniowie pracując metodą projektu wybierali spośród bibliotek całego świata te, które ich zdaniem są najciekawsze i zbierali informacje na ich temat.  Wśród wybrańców znalazła się też nasza biblioteka szkolna. Następnie porządkowano, selekcjonowano i opracowano wiadomości. Kolejnym krokiem było przygotowanie plakatów i przedstawienie opracowanych materiałów społeczności klasowej. Niektórzy poza plakatami przygotowali też prezentacje multimedialne. Założone cele projektu zostały osiągnięte.

Pięknie opracowane materiały zostały zaprezentowane społeczności szkolnej poprzez ekspozycję na tablicy obok biblioteki. Wysłano również informację wraz ze zdjęciami na stronę szkoły. Opiekę nad realizacją projektu sprawowała p. Anna Adamska.