październik

Niesamowity koncert w MDK

18 października 2018 r. w Miejskim Domu Kultury uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć we wspaniałej muzycznej uczcie. Koncert miał nie tylko charakter artystyczny, ale również ewangelizacyjny. Na scenie żywiołowo zaprezentował się poznański chór Gospel Joy oraz The Metro Big Band z Nashville.

Gospel Joy śpiewa już od ponad 20 lat i jak nazwa zespołu wskazuje, w repertuarze chóru dominują utwory gospelowe. Chór nagrał cztery płyty, współpracował m.in. z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Moś, Mate.O,  Brian Fentress (USA), Ruth Lynch (Wlk. Brytania), Emma Nichols (USA), Mezo, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski.

The Metro Big Band z Nashville tworzy 18 profesjonalnych muzyków jazzowych prowadzony przez wybitnego dyrygenta, aranżera i producenta – Campa Kirklanda. Jest on uznawany za pioniera w tworzeniu muzyki sakralnej oraz współtwórcę najważniejszych wydawnictw gatunku muzyki sakralnej w USA.

Dyrygenci zespołów bardzo ciekawie poprowadzili koncert i zachęcili publiczność do włączenia się w śpiew i taniec. Oczywiście nie obyło się bez bisów, a publiczność nagrodziła artystów brawami na stojąco.

Koncertu wysłuchali uczniowie klas: 4a, 5a, 5b, 6a, 7a, 7b, 7c, 8a i 8b. Opiekunami były Panie: Agnieszka Kaczmarska, Paulina Kowalczyk, Aleksandra Rajkowska, Ewa Jaskólska, Iwona Bołotiuch, Monika Światowiec, Anna Bat, Maria Linek, a wyjście zorganizowała Katarzyna Pisera.

Bardzo cieszy fakt, że zdolności wokalne naszych uczniów zostały również dostrzeżone i pochwalone przez dyrygentkę Gospel Joy – Agnieszkę Górską-Tomaszewską.

Katarzyna Pisera