wrzesień

Obchody 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i Święto WOT

Dnia 27 września 2018 r. w Rzeszowie odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, połączone ze Świętem Wojsk Obrony Terytorialnej. Organizacją wydarzenia zajęli się: Żołnierze Armii Krajowej wraz         z Księdzem Duszpasterzem Okręgu Podkarpackiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału w Rzeszowie dr Dariusz Iwaneczko oraz Dowódca Garnizonu Rzeszów i Dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Po Mszy Świętej w Kościele    pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie, uczestnicy obchodów udali się w stronę pomnika Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, gdzie miały miejsce uroczystości rocznicowe. Publiczną Szkołę Podstawową nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli reprezentowali nauczyciele – Agnieszka Umińska oraz Anna Zbrożyna – Tutak.