październik

Pasowanie na ucznia

12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas I a, I b, I c i I d. Na ten szczególny dzień dzieci czekały od momentu rozpoczęcia nauki szkolnej.
Część artystyczna rozpoczęła się uroczystym polonezem. Uczniowie klas pierwszych odświętnie ubrani, z biretami na głowach krokiem poloneza weszli do udekorowanej sali. Następnie pierwszaki przedstawiły program słowno-muzyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Dzieci wspaniale odpowiadały na stawiane im pytania dotyczące patriotyzmu i spraw szkolnych.
Prezentacja wypadła okazale, toteż przystąpiono do oficjalnej części uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie. Dzieci powtarzały słowa przysięgi, iż będą dobrymi i uczciwymi uczniami. Przyrzekały również, że będą uczyć się tego, co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją Ojczyznę. Następnie pani Halina Wołos Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Stalowej Woli, pani Joanna Niwierska dyrektor PSP 11 oraz wicedyrektorzy – pani Maria Linek i pani Lucyna Goc dokonały pasowania na ucznia symbolicznymi ołówkami.
Na koniec były już tylko gratulacje i serdeczne życzenia. Pani dyrektor życzyła pierwszakom, aby lata spędzone w szkole przyniosły im wiele sukcesów i radości. Rodzicom zaś życzyła, by ich dzieci wchodzące w kolejny etap swego życia były radością i dumą.
Po części oficjalnej nastąpił moment wręczenia dyplomów i legitymacji szkolnych.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: pani Maria Kozik, pani Katarzyna Sądej, pani Anna Kiełbowicz i pani Jolanta Dołęga, oprawą artystyczną zajęła się pani Katarzyna Pisera. Uroczystość prowadziła uczennica klasy VII a Martyna Drzymała, a rolę wróżki odegrała Karolina Szabat z klasy IV e.

Maria Kozik