Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

6 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów. Tego dnia najmłodsi stali się pełnoprawnymi uczniami. Maluszki odświętnie ubrane, w okolicznościowych czapkach na głowach weszły do sali krokiem poloneza. Następnie każda z czterech klas została poddana sprawdzianowi wiedzy, który - jak podkreśliła obecna na uroczystości pani wiceprezydent Miasta Stalowej Woli Renata Knap - wypadł pomyślnie. Dzieci zaprezentowały także wiele wierszy i piosenek.

Uczniowie złożyli  ślubowanie, że będą dobrymi Polakami i kolegami, będą dbać o swoją klasę i szkołę, będą brać przykład z Patrona Szkoły, będą się dobrze uczyć, aby sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Aktu  pasowania symbolicznymi kredkami dokonały pani wiceprezydent, pani dyrektor Joanna Niwierska, wicedyrektor Maria Linek i wicedyrektor Anna Adamska. Pani dyrektor Niwierska gratulowała wszystkim dzieciom i ich rodzicom oraz życzyła sukcesów w nauce. Ostatnim akcentem uroczystości było wręczenie przez wychowawczynie dyplomów, legitymacji szkolnych i upominków.

M.Łach