Dzień Niepodległości
Klasa 5 b
Uczniowie Jedenastki - 2012

Podsumowanie akcji charytatywnych

Końcem listopada  zakończyliśmy dwie akcje charytatywne” „Dary serca” i „Pełna miska dla pupila ze schroniska”.

Uczniowie przynieśli bardzo dużo artykułów spożywczych (m.in. kawę, herbatę, konserwy, olej, słodycze, cukier, mąkę), środków czystości (m.in. kosmetyki, mydło, pasty do zębów, szczoteczki), artkułów biurowych (m.in. kredki, farby, kleje, ołówki , długopisy) i innych przedmiotów takich jak książki, płyty, zabawki – wszystkie te dary zostaną przekazane polskim rodzinom mieszkającym w bardzo trudnych warunkach na Ukrainie.

Los zwierząt również nie jest obojętny dla naszej społeczności szkolnej. Uczniowie przynieśli m.in. karmy dla psów i kotów, smycze, zabawki - tym sposobem wspomogli dwa lokalne schroniska dla zwierząt: „Psią Przystań” i „Kocią Wyspę”.

Obie akcje charytatywne połączone były konkursem „Współpraca zawsze się opłaca – Wspierająca klasa”. Z ogromną radością informujemy, że najbardziej Wspierającą Klasą, okazała się klasa II a  - GRATULUJEMY !!! Drugie miejsce zajęła kl. I a, natomiast trzecie – kl. VII d.

Zaznaczamy, że do w/w akcji zaangażowali się uczniowie wszystkich klas, co niezmiernie cieszy.

Mamy wspaniałych uczniów, wrażliwych na potrzeby innych ludzi a także zwierząt, chcących się dzielić sercem i swoimi dobrami. BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM OBU AKCJI CHARYTATYWNYCH!

Rada Wolontariatu