Podsumowanie VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” – sukces naszych uczennic

22 listopada 2019 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się podsumowanie VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, podczas którego laureaci wraz z opiekunami świętowali zakończenie projektu, odbierając dyplomy oraz nagrody.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Pan Marek Wasiak – Prezes Fundacji „Zawsze warto”. W swoich przemówieniach zwracali uwagę na pielęgnowanie i szanowanie języka polskiego oraz na rozwijanie zainteresowania historią naszego kraju. Po ich wystąpieniu nagrodzono laureatów i osoby wyróżnione. Na koniec gali, zgromadzonym gościom, zaprezentowany został wzruszający program artystyczny w wykonaniu uczniów  Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie.

Z radością i dumą informujemy, iż wśród laureatów, jako jedyne ze Stalowej Woli, znalazły się dwie nasze uczennice: Julia Kołecka  i Julia Szewczyk Gratulujemy sukcesu!

Aleksandra Rajkowska