Promocja książki pt. Patroni ulic Stalowej Woli

„Dzisiejsza Stalowa Wola ma ponad 200 ulic. Gdy powstawało osiedle przy Zakładach Południowych wytyczono ich zaledwie 15. Przez dekady miasto się rozrastało, a więc przybywało ulic, zmieniały się też ich nazwy. Część z nich została nazwana ku pamięci osób zasłużonych dla kraju, ale część nosi miana postaci znanych tylko lokalnie. To właśnie te biogramy stanowią o wyjątkowości nowej publikacji „Sztafety”.

Książka ma charakter albumu, zawiera wiele zdjęć i ilustracji. Dodatkowo, w publikacji zamieszczono zdjęcia miasta z lotu ptaka autorstwa Rafała Bieńkowskiego.”

Źródło Sztafeta

24 października 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej odbyła się uroczysta promocja książki „Patroni ulic Stalowej Woli” opracowanej przez pana Dionizego Garbacza. Przedstawia ona historię nadawanych w naszym mieście nazw ulic oraz biografie osób, które im patronują. W uroczystości wzięła udział dyrekcja naszej szkoły - p. Joanna Niwierska i p. Maria Linek, a także uczniowie  44 SDH Szare Szeregi wraz z opiekunami - p. Justyną Bieszczad- Kobzą oraz p. Sylwią Komadą –Bober. Nasza szkoła została wyróżniona, jako ta, która uczestniczyła w projekcie: Patroni naszych placów i ulic „dla Niepodległej”.

Sylwia Komada-Bober i Justyna Bieszczad -Kobza