Rocznica nadania szkole imienia Szarych Szeregów

Czy pamiętasz Polsko, czy pamiętasz

Tamtych ludzi i ich szare mundury,

Czy pamiętasz istnień ludzkich cmentarz:

Akcja „Wawer”, „Wigry”, „Zośka”, „Mury”.

Chcesz być mądry, chcesz być dniem bogaty każdym,

Musisz poznać, co to smak przyjaźni,

Ucz się od nich, oni dobrze znali

I swe życie za Polskę oddali.

Ważnym wydarzeniem w historii naszej szkoły stała się data 25 maja 1996 r. Nadano wtedy placówce zaszczytne imię Szarych Szeregów. Dziś, w 23. rocznicę tego wydarzenia uczniowie naszej szkoły wraz nauczycielami uczcili ten dzień uroczystym apelem. W uroczystości udział wzięła dyrektor szkoły - p. Joanna Niwierska, panie wicedyrektor - Maria Linek i Lucyna Goc, nauczyciele, oraz uczniowie. Apel został przygotowany przez uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami p. Justyną Bieszczad, p. Sylwią Komadą-Bober oraz p. Agnieszką Kaczmarską. Ważne miejsce podczas apelu zajęli harcerze 44 SDH Szare Szeregi im. Janka Bytnara Rudy działającej przy naszej szkole. Oprawę muzyczną przygotowała p. Katarzyna Pisera z klasami chóralnymi, zaś o dekorację zadbała p. Ewa Konieczny.

Justyna Bieszczad

Sylwia Komada-Bober