„Rodzinny różaniec 2018”

Już kolejny rok, dla uczniów naszej szkoły, katecheci zorganizowali konkurs pt. Rodzinny różaniec".

W tym roku szkolnym wpłynęła rekordowa liczba różańców tj. 157 sztuk!

Organizatorom zależało, aby różańce wykonane były z pomocą rodziców, dziadków czy rodzeństwa. Chodziło o integrację międzypokoleniową, wspólne pomysły dotyczące techniki i pomysłu wykonania - "burza mózgów". Jak się okazało, wykorzystano różne materiały m.in. orzechy, kasztany, makarony, cukierki czy naboje wojskowe, a także zrobione szydełkiem kwiatki, muszelki oraz koraliki naklejane na tasiemki.

Za swój trud uczniowie otrzymali dyplomy przygotowane przez o. Piotra Kucharzewskiego, oraz czekolady zakupione przez Radę Rodziców.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Teraz prosimy uczniów o wykonanie lampionów, których światło będzie oświetlało drogę Panu Jezusowi na roratach podczas adwentu.

Maria Michalska