Spektakl „Jan X. Historia o braku tolerancji, ksenofobii i kłamstwie”

W czwartek 22 lutego 2018 r. uczniowie klas siódmych wybrali się do Spółdzielczego Domu Kultury na spektakl pt. „Jan X. Historia o braku tolerancji, ksenofobii i kłamstwie”.

Opowiadał on o grupie przyjaciół, która nie tolerowała swojego kolegi ze względu na jego pochodzenie. Wszyscy kłamali, wymyślali niestworzone historie o chłopcu, żeby zaimponować innym i udowodnić swoją silną pozycję wśród rówieśników. Publiczność brała czynny udział w przebiegu przedstawienia. Od decyzji widzów  zależały dalsze losy bohaterów.

Spektakl stawiał przed widzem pytanie  – dlaczego kłamiemy? Czy istnieje coś takiego jak kłamstwo w dobrej wierze? Historia Jana i jego kolegów pozwoliła zastanowić się nad tym, co czują osoby wykluczone, spotykające się z brakiem szacunku i tolerancji.

Aleksandra Rajkowska