Spektakl pt. "Skąd nasz ród?"

Spektakl pt.

14 maja 2018 r. uczniowie klas piątych obejrzeli spektakl  pt.  „Skąd nasz ród?” przygotowany przez Teatr Artenes z Wrocławia.

Główny bohater – książę Mieszko wyrusza w podróż po książęcych  grodach. W drodze spotyka  grupę zwiadowców – Wikingów, którzy planując najazd na tereny Polan, potajemnie zbierają informacje o historii i obyczajach Słowian. Wypytują także Mieszka, co staje się pretekstem do przedstawienia legend założycielskich państwa polskiego. Przypomnieliśmy sobie legendy o Lechu, Piaście Kołodzieju, o Popielu i Mysiej Wieży, o królu Kraku i Wandzie.
Mieszko, pełen refleksji nad swoim państwem i wsparty na duchu postawą (nieświadomych, z kim mają do czynienia) Wikingów, postanawia wzmocnić kraj poprzez unię z cywilizacją chrześcijańską.
Do udziału w spektaklu zaproszono ucznia z naszej szkoły.

Lidia Gołębiowska