Śpiewali dla Boga i Polski

30 listopada 2019 roku w Sandomierzu odbył się IV Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej, którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej.

Festiwal rozpoczął się wspólną modlitwą podczas Mszy Świętej sprawowanej w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu. Następnie wszyscy wykonawcy udali się do Katolickiego Domu Kultury im. Św. Józefa, aby tam prezentować swoje umiejętności wokalne.

Młodzi artyści występowali w kilku kategoriach: soliści młodsi, soliści starsi, duety oraz zespół. Każdy z uczestników wykonywał własną aranżację wybranego przez siebie utworu patriotycznego lub religijnego.

W festiwalu wzięło udział ok. 70 wykonawców, a poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki. Uczestników oceniało jury biorąc pod uwagę wartość wokalną i ekspresyjną wykonania utworu.

Naszą szkołę reprezentowali: Nadia Tubielewicz z klasy II a; zespół z klasy III b w składzie: Emilia Jarzynka, Karolina Kozak, Natalia Książek, Liwia Wojtanowicz, Julia Moskal, Oliwia Pintal; zespół z klasy VI c w składzie: Zofia Kosmala, Alicja Szczępek, Blanka Główka, Wiktoria Jarzynka, Dawid Kubik, Aleksandra Kalamarz oraz duet Viktoria i Olivia Haunser.

Największy sukces odniosły siostry Victoria i Olivia Hausner zajmując pierwsze miejsce w kategorii duety, zdobywając tym samym statuetkę dla najlepszego wykonawcy w swojej kategorii oraz nagrody rzeczowe.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom reprezentującym Publiczną Szkołę Podstawową nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli za podjęty trud i udział w Festiwalu!

Opiekę nad uczestnikami sprawowały p. Anna Zbrożyna-Tutak i p. Agnieszka Hepnar.

20191130_160105