Światowy Tydzień Mózgu

13.03.2019 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy obchody Światowego Tygodnia Mózgu – święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.

Z tej okazji w świetlicy szkolnej pani Sylwia Majewska – logopeda i pani Wioletta Budkowska-Kozak – nauczyciel biologii zorganizowały zajęcia dla dzieci.

Przedstawiły dzieciom prezentację, dzięki której mogły dowiedzieć się jak zbudowany jest mózg i jak funkcjonuje to swoiste centrum dowodzenia ludzkim ciałem, ale też jak wspierać jego działanie, co mu pomaga, a co szkodzi.

Po obejrzeniu planszy przedstawiającej mózg człowieka,  panie zaprezentowały dzieciom osobliwy „model” mózgu – kalafior!!! Następnie dzieci malowały farbami obszary poszczególnych płatów i mocowały tabliczki z ich nazwami. Oprócz tego rozwiązywały zadania uaktywniające tę półkulę mózgową, która zwykle jest mniej używana.

W kolejnych dniach (14-15.03.19) na korytarzu szkolnym uczniowie starszych klas rozwiązywali sudoku, a wypełnione karty konkursowe wrzucali do pudełka. W konkursie wzięło udział 134 uczniów.

W piątek 15.03.2019r. spośród autorów prawidłowych odpowiedzi wylosowano trzy osoby:

Paulinę Latawiec z kl. 4F, Julię Żuraw z kl. 4B oraz Eryka Wykę z kl. 4D.

Ci uczniowie otrzymali dyplomy z tytułem Bystrzaka oraz słodki upominek.

W. Budkowska-Kozak

S. Majewska