Logo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

Aktualności

Pożegnania nadszedł czas ...

Pożegnania nadszedł czas ...

Pożegnania nadszedł czas….

„Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć, jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka”.

Albert Einstein

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

            Dziś po raz kolejny żegnamy rok szkolny, a był to rok wyjątkowy i trudny. Dla wielu z Was był on czasem wytężonej pracy i nauki. Doświadczaliście oczarowania tajemnicą, o której mówił Albert Einstein w przytoczonych powyżej słowach. Poszukiwaliście prawdziwej sztuki i nauki, odkrywaliście sekrety, które czasem wzbudzały Wasz zachwyt, a innym razem zdziwienie. Wiecie już, jak piękne może być odnajdywanie prawdy i mądrości w różnych dziedzinach naszego życia. Dziś cieszymy się z Wami, podziwiając zebrane żniwa tych odkryć.

            Dziękujemy Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Gratulujemy wysokich wyników, zwycięstw w wielu konkursach, zawodach sportowych, osiągnięć artystycznych.

            Kochani ósmoklasiści, zapewne lata spędzone w murach naszej szkoły zostaną w pamięci każdego z Was, ale również w naszych myślach  i sercach nauczycieli, którzy z Wami pracowali. Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć Wam w tej trudnej i pełnej wyzwań wyprawie do dojrzałości. Pamiętamy, jak przekraczaliście próg naszej szkoły pełni obaw - jak to będzie?  Dziś wiemy, że poradziliście sobie doskonale. Jesteśmy z Was – naszych Uczniów – dumni.

            Przed Wami kolejny etap edukacji. Zapewne czujecie niepokój – co dalej? Co przyniesie przyszłość?

Życzymy Wam mądrze wytyczonych celów. Z jednej strony na miarę Waszych możliwości, z drugiej – o krok dalej. Nie bójcie się marzeń. One dodają sił, motywują do działania, zachęcają do przekraczania własnych ograniczeń. Głęboko wierzymy, że Wam się to uda.

            Budujcie Waszą przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywaliście. Żegnamy Was, nasi Uczniowie, życząc, by jak najwięcej Waszych planów się spełniło. Żebyście zawsze czuli, że postępujecie w zgodzie z sobą. Byście po prostu znaleźli własną drogę do szczęścia. Osiągnęli to, co sami sobie postawicie za cel i poczytacie za sukces. I by nie zabrakło przy Was bliskich osób, z którymi swoje radości i swoje szczęście będziecie mogli dzielić.

            Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się uczynić prawdę pochodnią, której światło nie pozwoli Wam zgubić tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem.

Dyrekcja

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11

im. Szarych Szeregów

w Stalowej Woli

Ostatnie miesiące to nauka zdalna, zatem i pożegnanie ósmoklasistów przygotowaliśmy w wersji zdalnej  

Pożegnanie ósmoklasistów  

DO WAKACJI 2020 POZOSTAŁO

-20

dni

13

godzin

52

minut

35

sekund

Najnowsze galerie