Podsumowanie rekolekcji wielkopostnych 2020

W dniach od 2 do 4 marca 2020 roku odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Dla klas młodszych (0-VI) zatytułowane „Spotkania z Jezusem” wygłosiły je siostry Franciszka i Kinga z Koinonii św. Pawła z Kielc. Dla klas starszych zaś (VII-VIII) zatytułowane „Logged in God. O spotkaniu z sobą, drugim człowiekiem i Bogiem.” ks. Rafał Kusiak.
Klasy młodsze podzielone zostały na trzy grupy. Do każdej z tych grup, w pierwszym i drugim dniu rekolekcji, siostry wygłosiły naukę, wykorzystując dynamiczne i obrazowe formy przekazu połączone ze śpiewem. W trzecim dniu każda z dwóch grup uczniów klas młodszych uczestniczyła w katechezie rekolekcyjnej, a następnie we Mszy św.
Ks. Rafał, w pierwszym i drugim dniu, spotkał się wpierw z klasami VIII, a następnie VII. Trzeciego dnia starsi uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów, gdzie podczas nabożeństwa pojednania mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestniczyli w Eucharystii.
Dziękujemy dobremu Bogu za czas rekolekcji. Ufamy, że przyniesie on w sercach wszystkich uczestników obfite i trwałe owoce. Zapraszamy do galerii!
Katecheci.
wielkopostne 2020 (15)