ZŁOTY ANIOŁ DLA CHÓRU PUELLARUM CANTUS

Kolejnym złotem zakończył się udział naszego Chóru Puellarum Cantus  w IX Krakowskim Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych.

Krakowski festiwal to wydarzenie szczególne.  To jedna z nielicznych w Europie międzynarodowych imprez chóralnych o tematyce adwentowej.

Festiwal odbył się w dniach 7-9 grudnia 2018r., a w konkursowych zmagania wzięło udział 15 chórów z Polski, Litwy, Słowacji, Norwegii, Rosji, Czech i Republiki Południowej Afryki.

Prezentacje konkursowe, które odbyły się w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie, oceniało znakomite międzynarodowe jury: Thea Paluoja z Estonii, Ágnes Gerenday z Węgier, Weronika Lozoviuková z Czech, Sasho Tatarchevski z Macedonii i Marcin Cmiel z Polski.

Festiwal zakończył się 9 grudnia wieczornym koncertem galowym w kościele św. Katarzyny. W jego trakcie wręczono nagrody dla uczestników. Przyznano brązowe, srebrne i złote dyplomy oraz statuetki Złotego Anioła. Zwycięzcą konkursu i zdobywcą  Złotego Anioła w kategorii chórów dziecięcych został nasz  Puellarum Cantus  pod dyrekcją Katarzyny Pisery.

Warto podkreślić, że od I edycji festiwalu w 2010r. tylko dwa chóry dziecięce z Polski zdobyły złoty dyplom: w 2013r. – Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego i w tym roku Chór Puellarum Cantus.

Melomani muzyki chóralnej mogli również posłuchać chórów i naszego Puellarum Cantus na koncercie „Światło i Śpiew” w kościele św. Katarzyny.

Chórzystki na wyjeździe  wspierały panie Małgorzata Paruch-Szegda i Anna Baniuch.

Kliknij na zdjęcie, a przeniesiesz się do galerii

DSC_7722_DxO2