Imprezy szkolne

Projekt klasy 5 c pt. "I love Poland"

7 marca 2018 r. uczniowie klasy V b przygotowali w ramach lekcji języka angielskiego projekt "I love Poland". Uczniowie zaprojektowali i wykonali dowolną techniką koszulki T-shirt promujące Polskę. Prace uczniów znajdują się na tablicy na drugim piętrze w szkole.

G. Marczewska

Spektakl „Magia teatru”

W dniu 22 stycznia 2018 r. uczniowie klas szóstych w kinie „Ballada” obejrzeli spektakl przygotowany przez wrocławski teatr Artenes pt. „Magia teatru”

W przedstawieniu brało udział 4 aktorów: 2 agentki Teatrix, Neyo i Morfeusz. Widzowie z zainteresowaniem śledzili przygody głównego bohatera- Neyo, który podczas ucieczki przed agentkami wypadł z Matrixa i trafił na scenę realnego świata - na scenę teatru,  pod opiekę Morfeusza.

Dzięki pomocy greckiego boga marzeń sennych  Neyo poznał historię teatru i jego terminologię.  Obejrzał również ciekawostki związane z tą dziedziną sztuki,  wędrując po różnych krajach ( od Grecji przez Włochy do Francji).  Poznał również  teatr za czasów Szekspira.

Do  gry na scenie byli zapraszani widzowie. Spektakl posiadał wiele efektów multimedialnych, które wpłynęły na jego atrakcyjność.

Lidia Dzikowska

Park trampolin „ Happy Jump ”

W dniu 5 grudnia 2017 r. uczniowie klasy VI b wraz z wychowawczynią Lidią Dzikowską przebywali w Parku Trampolin „Happy Jump” w Rzeszowie. Zajęcia  pod opieką instruktorów,  dostarczyły  dzieciom wielu  niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie  oglądali również film „Moje wakacje z Rudym w kinie „Helios”. Był to pokaz wartości jakie niosą przyjaźń i miłość do zwierząt.

Lidia Dzikowska

Wyjazd integracyjny uczniów klasy 4 d i 4 e

Wycieczka do Zwierzyńca i Zamościa

28 września klasy III a i III e wyruszyły w kierunku Roztocza, aby na własne oczy zobaczyć  główne atrakcje okolic wcześniej  poznawanych na lekcjach. Najpierw uczniowie zwiedzili Ośrodek Edukacyjno- Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.  Obejrzeli  tam film przyrodniczy oraz wystawę  fauny i flory. Widzieli pszczelą pasiekę i domki krasnoludków zamieszkujących ten park. Przejeżdżając przez Szczebrzeszyn, widzieli pomnik Chrząszcza. Poznali historię i główne zabytki miasta Zamościa. Na murach obronnych byli świadkami wystrzału z armaty. Wycieczka zakończyła się wspólnym zwiedzaniem zamojskiego zoo, które było dla dzieci największą atrakcją.

M. Łach