Logo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

Jubileusz 30-lecia szkoły

Relacje z uroczystości ze Sztafety i Urzędu Miasta Stalowa Wola

 Relacja ze Sztafety – 30 maja 2018 r.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli obchodziła 30-lecie swojego powstania. Rocznicowe uroczystości odbyły się 25 maja.

Jubileusz rozpoczął się od mszy świętej w kościele pw. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli. Część oficjalna odbyła się w Miejskim Domu Kultury, którego sala widowiskowa zapełniła się tego dnia niemal do ostatniego miejsca.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły na scenę, odśpiewano hymn Polski, a następnie hymn szkoły pt. „Bierz przykład z Rudego” (Jan Bytnar, członek „Szarych Szeregów” – przyp. red.)

Po przywitaniu gości rozpoczęła się część artystyczna, podczas której w ciekawy sposób opowiedziano historię szkoły, wspominano kadrę nauczycielską, dyrektorów, absolwentów, największe sukcesy i osiągnięcia uczniów. Oprawę muzyczną zapewniła chluba „Jedenastki” – chóry „Mały Cantus” i „Puellarum Cantus”. Podczas jubileuszu nie brakowało życzeń, podziękowań i nagród.

Decyzja o powstaniu „Jedenastki” zapadła na początku 1986 roku. 1 września 1987 r. naukę w nowo otwartej szkole rozpoczęło 905 uczniów. Od tamtej pory mury PSP nr 11 opuściło ok. 4670 absolwentów. Obecnie do szkoły uczęszcza 640 uczniów i 20 dzieci w oddziale przedszkolnym.

Pierwszą dyrektorką szkoły była Teresa Skrzypak. Następnie funkcję tę sprawowali Janusz Zarzeczny i Czesława Krystkowiak. Obecnie dyrektorką szkoły jest Joanna Niwierska.


Relacja z portalu Miasta Stalowa Wola

 25 maja Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Szarych Szeregów obchodziła jubileusz 30-lecia powstania. Część oficjalna odbyła się w Miejskim Domu Kultury, gdzie gratulacje i życzenia jubilatom złożyli przedstawiciele władzy samorządowej i stalowowolskiej oświaty.

Uroczystości rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły na scenę i odśpiewaniem hymnu Polski, a następnie hymnu szkoły pt. „Bierz przykład z Rudego”, nawiązującego do postaci Jana Bytnara, członka „Szarych Szeregów”. Następnie uczniowie i nauczyciele przeprowadzili zebranych przez podróż po historii szkoły, wspomnieniach, sukcesach i osiągnięciach. Oprawę muzyczną zapewniły chóry „Mały Cantus” i „Puellarum Cantus”, które od wielu lat są perłami „Jedenastki”.

Podczas jubileuszu nie brakowało życzeń, podziękowań i nagród. W imieniu Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli i Rady Miejskiej głos zabrała Agata Krzek Radna Rady Miejskiej w Stalowej Woli. – Dziękuję za to, że Wasza praca, drodzy nauczyciele, to nie tylko przekazywanie wiedzy, a pewnego rodzaju misja i powołanie. Dzieciom, uczniom, absolwentom życzę, żebyście realizowali swoje marzenia, ale też byście kierowali się w życiu wartościami takimi, jakie wyznawali Wasi bohaterowie – Rudy, Alek i Zośka. Życzę Wam, abyście wiedzieli jakie wartości w życiu są ważne i potrafili oddzielić dobro od zła. Rodzicom dziękuję za to, że włożyliście Państwo trud w wychowanie Waszych dzieci, że aktywnie włączacie się w życie całej społeczności szkolnej, wspieracie dyrektora szkoły i całe grono pedagogiczne – mówiła Agata Krzek.

W imieniu samorządu miasta, radna złożyła na ręce dyrektor szkoły Joanny Niwierskiej bon o wartości 30 000 zł. – Chcę zapewnić, że Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny i cała Rada Miejska będzie wspierała finansowo szkołę. Te 30 tysięcy to tylko symboliczna kwota, ponieważ podjęliśmy już decyzję, że przekażemy 1,3 mln zł na remont stołówki i świetlicy szkolnej z całym zapleczem gastronomicznym – zapowiedziała radna Krzek.

 PSP nr 11 została powołana do życia 1 września 1987. W pierwszym roku działalności naukę rozpoczęło w niej 905 uczniów pod opieką 28 nauczycieli. Od tamtej pory mury PSP nr 11 opuściło około 4670 absolwentów. Obecnie do szkoły uczęszcza 640 uczniów i 20 dzieci w oddziale przedszkolnym.

25 maja 1996 roku nadano placówce imię Szarych Szeregów. Szkoła zyskała sztandar ufundowany przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i własny hymn.

Pierwszym dyrektorem szkoły była Teresa Skrzypak. Po niej w 1991 roku stanowisko to objął Janusz Zarzeczny, a w 2000 roku Czesława Krystkowiak. Obecnie (od 2017 roku) dyrektorką szkoły jest Joanna Niwierska.

DO WAKACJI 2022 POZOSTAŁO

81

dni

19

godzin

35

minut

36

sekund

Najnowsze galerie