Logo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

Uroczystości szkolne

Piknik w Agatówce

11 czerwca uczniowie klas IV stalowowolskich szkół podstawowych uczestniczyli w „Rodzinnym pikniku z rowerem”, którego organizatorem był Naukowy zawrót głowy Campus LEGO Education Innovation Studio oraz Autoryzowany dealer Skody. Akcja miała miejsce w Agatówce. Na uczniów czekały ciekawe atrakcje: układanie znaków drogowych i makiet z klocków lego, budowanie, programowanie i testowanie pojazdów, nauka udzielania pierwszej pomocy, jazda na rowerze po placu manewrowym a także słodki poczęstunek. Pod opieką instruktorów młodzież kształciła niezbędne wiadomości i umiejętności z zakresu ruchu drogowego, zdobywając tym samym swoje pierwsze prawo jazdy - kartę rowerową.
Anna Baniuch, Anna Kiełbowicz, Katarzyna Sądej

Dzień otwarty naszej szkoły

17 maja był dniem otwartym dla dzieci z przedszkoli a także ich rodziców. Po południu pani dyrektor Czesława Krystkowiak powitała gości, przedstawiła panie uczące w przyszłym roku szkolnym w zerówce i klasach pierwszych, a potem zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu klasy II a chóralnej. Drugoklasiści pokazali, czego się nauczyli pod kierunkiem pani Katarzyny Pisera, nauczyciela muzyki. Grali na dzwonkach, śpiewali, tańczyli, a później wystawili teatrzyk pod tytułem ,,Brzydkie kaczątko”. Mamy nadzieję, że zachęcili maluszki do edukacji w Jedenastce.
M.Łach

Apel o Janie Pawle II

W tym roku przeżywamy już 12 rocznicę śmierci Jana Pawła II. Uczniowie kl. V a i Vb wraz z Panią Aleksandrą Rajkowską przygotowali ciekawy scenariusz o życiu naszego największego Polaka. Natomiast uczennice klas chóralnych wraz z Panią Katarzyną Pisera urozmaiciły apel pięknymi pieśniami a br. Piotr Kucharzewski w prezentacji przybliżył nam ważne wydarzenia z życia Papieża Jana Pawła II.

80 rocznica COP

resized__300x200_image025 lutego 2017 roku w Stalowej Woli zorganizowano inaugurację obchodów 80- lecia COP-u. Poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Nadia Czochara, Marcel Dzik, Karolina Laba, Kinga Mężyńska, Norbert Sychta i Oliwia Żelasko uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej w intencji Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz budowniczych COP-u. Po Mszy Sw., która odprawiona została w Bazylice Konkatedralnej wszyscy zebrani pomaszerowali ulicami Stalowej Woli do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbyła się druga część uroczystości- Uroczysta Sesja Rady Miasta.
Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawowali nauczyciele- Elżbieta Goch i Witold Michalski.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 2017

4 marca 2017r. w naszym mieście odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. O godz. 16.30 w parku miejskim im.Kazimierza Pilata odprawiona została polowa msza święta, po której wszyscy udali się pod pomnik kpt.rez.inz. Kazimierza Pilata ps. ”Zaremba”, gdzie złożono wieńce i kwiaty. Następnie przeszedł marsz ulicami Skoczyńskiego, ks. Jerzego Popiełuszki i 1 Sierpnia na plac Józefa Piłsudskiego przed MDK, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz samorządowych, państwowych, służb mundurowych, Trzecia Kompania z Niska, klasy mundurowe, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy miasta. Sztandar naszej szkoły w asyście uczniów: Nadii Czochary, Martyny Głowali, Pauliny Orlik, Marcela Lecha, Pawła Wołka i Oliwii Żelasko również uczestniczył w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele – Elżbieta Goch i Witold Michalski.

„Wszystkie kolory świata”

image02Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Szarych Szeregów ratują dzieci w Afryce!
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli, już po raz czwarty, bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie z naszej placówki przygotowują specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.
Po zapoznaniu się w trakcie lekcji wychowawczych z sytuacją dzieci w Angoli oraz z regulaminem akcji „Wszystkie kolory świata”, uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej nr 11 w, ramach zajęć technicznych, przystąpili do wykonania charytatywnych laleczek. W projekt zaangażowanych jest ok. 180 uczniów. W poprzedniej edycji wykonano 60 laleczek. Koordynatorem akcji został pedagog szkolny, Aleksandra Serafin.
Wystawa laleczek zaplanowana jest podczas zabaw karnawałowych 14.02.2017 r. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i młodszych uczniów. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. W ubiegłych latach laleczki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim młodszych uczniów PSP nr 11. Szycie szmacianych laleczek jest kapitalnym pomysłem łączenia przyjemnego z pożytecznym, gdyż laleczki sprawiają wiele radości dzieciom, jednocześnie ucząc ich zanikających umiejętności posługiwania się igłą i nitką a przede wszystkim pomagają ratować życie innych dzieci.
„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się wystawa laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt
„Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Poprzez udział Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Szarych Szeregów w akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.
Poprzednie trzy edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2000 placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych udało się pozyskać prawie 2 miliony złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, Czadzie i Sudanie Południowym. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.
„Wszystkie Kolory Świata” są częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”. Więcej informacji: www.unicef.pl/afryka
Pedagog szkolny: Aleksandra Serafin

Święto Niepodległości - 2016

Dnia 10 listopada 2016 roku odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość szkolną z tej okazji zaszczycili swym udziałem zaproszeni goście: Pani Maria Mirecka – Loryś, żołnierz podziemia narodowego w czasie II wojny światowej i znana działaczka polonijna; Panowie: Zbigniew Markut i Henryk Buczek, członkowie Koła Miejskiego ŚZŻAK w Stalowej Woli; Major Andrzej Półchłopek, prezes Okręgu Południowo – Wschodniego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej oraz Pan Daniel Hausner, radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli. W montażu słowno – muzycznym wystąpili uczniowie z kl. IVC i VIC oraz chór Puellarum Cantus.

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej 2016

17 października 2016 roku uczniowie klasy Ia złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pięknym krokiem poloneza rozpoczęli program artystyczny przygotowany przez nauczycielkę muzyki panią Katarzynę Piserę oraz wychowawcę klasy panią Beatę Gwóźdź. Uroczystość prowadziły uczennice klasy IVa: Wiktoria Kuryś, Natalia Gremska, Oliwia Lubaś i Agnieszka Popek. Mimo tremy wszystko wypadło znakomicie. Dzieci pięknie zaprezentowały taniec, śpiew i recytację.
Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor Czesławę Krystkowiak. Dzieci przyjmowały symboliczny gest pasowania ołówkiem z wielkim przejęciem. Przewodniczący Rady Rodziców pan Grzegorz Głowacki wręczył im pamiątkowe dyplomy, a pani wicedyrektor Maria Linek upominki w postaci zakładek. Rodzice z dumą obserwowali jak ich pociechy wstępują w szeregi naszej szkoły.
Po oficjalnej części na sali gimnastycznej w sali lekcyjnej czekał na pierwszaków poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy obdarowali też pociechy rożkami obfitości wypełnionymi słodyczami.
W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy Wam Pierwszaki dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół. Waszym nauczycielom i całemu Gronu Pedagogicznemu zadowolenia ze swoich wychowanków.

Dzień Edukacji Narodowej 2016

Jak nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce. 
Za dar najpiękniejszy, za SERCE.
Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji od wielu lat uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom.
13 października  2016 r. jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli: panie dyrektorki Cz. Krystkowiak, M. Linek, L. Gołębiowska, przewodniczący Rady Rodziców pan G. Głowacki, nauczyciele uczących w klasach IV – VI, uczniowie bez których nie byłoby szkoły oraz rodzice.
Uczniowie z klasy 6a, 6b, 5c przygotowali część artystyczną, w której wierszami  dziękowali za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie. W piosenkach i tańcach życzenia dla nauczycieli wyraził chór „Mały Cantus”.
Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia nauczycieli i pracowników oświaty. Po przedstawieniu dyrektor  szkoły p. Cz. Krystkowiak wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom. W imieniu rodziców życzenia złożył przewodniczący Rady Rodziców pan G. Głowacki.

Uroczystość patriotyczna w Momotach Górnych

Poczet sztandarowy PSP-11 w składzie: Marcel Dzik, Paweł Wołek, Nadia Czochara, Monika Mazur i Roksana Nowak uczestniczył w patriotycznej uroczystości w Momotach upamiętniającej 77. rocznicę działań grupy płk. Tadeusza Zieleniewskiego.
W tym dniu oddano hołd bohaterom poległym w walce z hitlerowskim faszyzmem i sowieckim najeźdźcą w okolicach Krzemienia, Dzwoli, Kocudzy, Godziszowa, Polichny i Janowa Lubelskiego.
Uroczystości rozpoczęły się od montażu słowno- muzycznego przygotowanego przez uczniów LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza. Następnie odprawiona została polowa msza święta, a po niej nastąpiło podniesienie flagi państwowej i odśpiewano hymn państwowy. Po wystąpieniach okolicznościowych odbył się Apel Pamięci i salwa honorowa. Na zakończenie złożono wieńce i wiązanki kwiatów przed pomnikiem płk. Zieleniewskiego.
Uroczystość uświetniła asysta honorowa wystawiona przez Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie oraz Orkiestra Wojskowa z Radomia.
Wyjazd na uroczystość patriotyczną zorganizował ŚZŻAK Koło Miejskie w Stalowej Woli. W trakcie wycieczki odwiedziliśmy ważne miejsca pamięci narodowej, m.in. Porytowe Wzgórze , Dwugajówkę. Dla uczniów naszej szkoły była to ciekawa lekcja historii i patriotyzmu.
Wraz z uczniami byli: opiekun sztandaru E. Goch i dyrektor Cz. Krystkowiak.

Światowy Dzień Sybiraka

17 września w całej Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce dokładnie 17 września 1939 r. W Stalowej Woli, podobnie jak w całej Polsce, wspominane są losy zesłanych na Syberię. Jest to szczególna data dla Sybiraków i Kresowian. W naszym mieście w tym roku uroczystości przeniesiono na niedzielę. W obchodach wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły : Paweł Wołek, Nadia Czochara. Oliwia Żelasko, Marcel Lech, Karolina Laba, Kinga Mężyńska oraz opiekun grupy Witold Michalski.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

W dniu 1 września 2016 w naszej Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 im. Szarych Szeregów odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Licznie zgromadzonych uczniów i rodziców w nowo wyremontowanej sali gimnastycznej powitała pani dyrektor Czesława Krystkowiak. W uroczystości wziął udział pan Prezydent naszego miasta Lucjusz Nadbereżny. W bieżącym roku do szkoły będzie uczęszczać 568 uczniów. Uczniom, rodzicom i nauczycielom przekazane zostały życzenia dobrego roku szkolnego!

Piknik Szkolny 2016

W dniu 4 czerwca 2016 r.odbył się piknik rodzinny. W ramach pikniku uczniowie mogli się wykazać w konkurencjach sportowych rywalizując ze sobą lub rozgrywając mecze z rodzicami. Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Klasy młodsze rozegrały zawody sportowe na sali gimnastycznej ZSO 2. Klasy szóste zacięcie rywalizowały o tytuł najlepszej klasy w konkursie „Szósta na szóstkę”. Wygrała klasa VI c. Mogliśmy także obejrzeć występy taneczne oraz wokalne uczniów klas chóralnych. Na zakończenie zaprezentowali się rodzice z klasy I b w przedstawieniu „Zabawa w bajkę o Śpiącej Królewnie”. W czasie trwania pikniku działała kawiarenka, można było kupić wspaniałe ciasta, wypić smaczną kawę lub zjeść rewelacyjny bigos. W ramach konkursu „Spójrz na foto, zgadnij kto to” próbowano odgadnąć kogo przedstawiają fotografie. Były to zdjęcia nauczycieli z lat dziecięcych. Atrakcją dla młodszych dzieci były pompowane zamki. Wszyscy mogli skorzystać z „miasteczka” przygotowanego przez WORD w Tarnobrzegu oraz Komendę Policji w Stalowej Woli lub obejrzeć strażacki wóz bojowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Wiadomości ekologiczne można był sprawdzić na stoisku przygotowanym przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Stalowej Woli. Licznie przybyli uczniowie, rodzice i mieszkańcy Stalowej Woli świetnie się bawili. W przygotowanie pikniku zaangażowali się wszyscy pracownicy naszej szkoły, a także uczniowie i ich rodzice.

Święto Patrona Szkoły

Dwadzieścia lat temu, 25 maja 1996 roku, szkoła otrzymała imię Szarych Szeregów. Od tego momentu co roku obchodzimy święto Naszego Patrona.
Podczas uroczystego apelu, który odbył się 3 czerwca, uczestnicy koła teatralnego wspominali bohaterów, młodych harcerzy, którzy oddawali życie za naszą Ojczyznę. Uroczystość pozwoliła zrozumieć nam znaczenie Szarych Szeregów w walce o wolność i niepodległość Polski. Ich poświęcenie, bohaterstwo i niezłomność są wartościami, które napełniają nasze serca dumą i które głęboko podziwiamy.
Nie tylko słowem mówionym, ale również śpiewanym oddaliśmy hołd młodym bohaterom. Chór dziewczęcy Puellarum Cantus wykonał piękne i wzruszające utwory, podczas których grą na instrumentach towarzyszyli mu nasi uczniowie i absolwenci.
Swoją obecnością na akademii zaszczycili nas:
- w imieniu Starosty Powiatu Stalowowolskiego i byłego dyrektora naszej szkoły - pana Janusza Zarzecznego - pani Lila Wojciak, 
- członkowie stowarzyszenia Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, 
- nauczycielki, które pracowały w szkole podczas nadania imienia - pani Elżbieta Piwnicka i pani Maria Doktor – Szumilak, 
- drużynowy 54 Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej - pan Zbigniew Partyka, 
- Przewodniczący Rady Rodziców - pan Grzegorz Głowacki.
W trakcie uroczystości pani Lila Wojciak przekazała na ręce Pani Dyrektor tabliczkę upamiętniającą dwudziestą rocznicę nadania szkole imienia Szarych Szeregów.
Aleksandra Rajkowska

Dzień pamięci o Janie Pawle II

Rokrocznie obchodzimy w naszej szkole dzień pamięci o Janie Pawle II. W tym roku społeczność szkolna zgromadziła się na uroczystym apelu 21 kwietnia. Uczniowie klasy Va przypomnieli najważniejsze momenty z życia świętego, podsumowali też jego pontyfikat. Apel wzbogaciły fragmenty nagrań oraz wiersze i piosenki w wykonaniu szkolnego chóru. Przesłaniem uroczystości było nie tylko przypomnienie zgromadzonym nauczania i dokonań papieża, ale zachęcenie do życia zgodnego z jego przesłaniem.
Agnieszka Kaczmarska

Święto Konstytucji 3 Maja - 2016

W piątek - 29 maja 2016 roku uczniowie starszych klas wzięli udział w apelu z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Podczas uroczystości wystąpili recytatorzy z kl. Vc i VIc oraz chór Puellarum Cantus. Zebrani na akademii z dużym zainteresowaniem obejrzeli montaż słowno-muzyczny, którego ciekawym urozmaiceniem był dialog w wykonaniu chłopców z kl.Vc. Wcielili się oni w role XVIII - wiecznych szlachciców i wystąpili w strojach charakterystycznych dla tamtej epoki. Przeprowadzona przez nich dyskusja przypominała o trudach tworzenia nowoczesnej Ustawy Rządowej, uchwalonej ostatecznie dnia 3 maja 1791 roku. Prace nad nią trwały kilka lat i zakończyły się zwycięstwem stronnictwa patriotów.
O tym ważnym wydarzeniu i jego dużym znaczeniu w historii naszego kraju mówiły słowa pieśni i wierszy, które znalazły się w scenariuszu uroczystej akademii.

Witaj majowa jutrzenko"

Dnia 29 kwietnia 2016r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3Maja przygotowana przez uczniów kl.IIIc wraz z wychowawczynią. Uroczystość przybliżyła i uświadomiła najmłodszym uczniom naszej szkoły doniosłą rolę świąt patriotycznych w życiu narodu.
"Ojczyzna moja-to ta ziemia droga, 
Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga". / M.Konopnicka /
J.Dołęga 

Święto Niepodległości

10 listopada 2015 r. w naszej szkole obchodzona była rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto to przypomina nam, że po zakończeniu I wojny światowej w 1918 roku, po 123 latach niewoli, nasz kraj powrócił na mapy świata. W apelu uczestniczyli uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz goście honorowi: państwo Danuta i Stanisław Szymula, pan Władysław Kuchno i pan Roman Niwierski.
W nastrój zadumy zgromadzonych wprowadziły pieśni patriotyczne wykonane przez nasz chór oraz utwory przygotowane przez uczestników koła teatralnego. Przypomnieli oni trudne dzieje narodu pozbawionego własnego kraju i drogę Polaków do wolności. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślały również noszone przez wszystkich kotyliony, wykonane przez naszych uczniów.
Podczas apelu pan Władysław Kuchno przekazał na ręce Pani Dyrektor Odznaczenie Pamiątkowe „Za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”. Nasza szkoła otrzymała je za „wybitne zasługi w dziedzinie rozpowszechniania wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Służbie Zwycięstwu Polski, Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej”.
Aleksandra Rajkowska

Dzień Edukacji Narodowej 2015

14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej zwane potocznie – Dniem Nauczyciela. Z tej to okazji 13 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel.
Uczniowie w montażu słowno – muzycznym składali życzenia i podziękowania nauczycielom. Recytacje wierszy przeplatane były występami dziewcząt z chóru Puellarum Cantus, które podczas akademii wykonały piosenki nie tylko w języku ojczystym, ale także po ukraińsku.
Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie nagród Dyrektora Szkoły. Wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły serdecznie gratulujemy!
Agnieszka Kaczmarska
Dzień Edukacji Narodowej 2015
Dzień Edukacji Narodowej 2015
Dzień Edukacji Narodowej 2015
Dzień Edukacji Narodowej 2015
Dzień Edukacji Narodowej 2015

19. rocznica nadania imienia szkole

26 maja 2015 r. uroczystym apelem uczciliśmy 19-tą rocznicę nadania szkole zaszczytnego imienia Szarych Szeregów.
Uczniowie w montażu słowno-muzycznym zaprezentowali opowieść o wspaniałych ideałach braterstwa i służby; o ludziach, którzy potrafili pięknie umierać i pięknie żyć. Przybliżyli zebranym sylwetki bohaterów Szarych Szeregów – Rudego, Alka i Zośki. Słowem i piosenką przenieśli zgromadzonych w atmosferę wojennej rzeczywistości.0
Szymon Sroka wcielił się w postać warszawskiego grajka, wykonując na akordeonie jedną z prześmiewczych zakazanych wtedy piosenek „Siekiera, motyka”. „Dziewczynę z granatem” w wykonaniu szkolnego chóru wspomógł grą na gitarze elektrycznej Mateusz Garbacz. Nie zabrakło także pięknej melodii z filmu „Czas honoru”, którą wykonały nasze uczennice Katarzyna Terlecka(skrzypce) i Zuzanna Kozik(pianino) i towarzyszący im Mateusz Garbacz (gitara). Wizualne dopełnienie obrazu i atmosfery tamtych dni stanowiła piękna prezentacja multimedialna.
Zgromadzeni nauczyciele i uczniowie z uwagą wysłuchali występów recytatorów i chórzystów.
Agnieszka Kaczmarska

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Dnia 30 kwietnia 2015 r. odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczął się on wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Zgromadzonych uczniów i nauczycieli w podniosły i patriotyczny nastrój wprowadzili uczestnicy koła teatralnego oraz chór chłopięcy. Słowem mówionym i śpiewanym przywołali najważniejsze wydarzenia dotyczące uchwalenia konstytucji. Rocznica ta przez wielu uznawana jest za symbol patriotycznej troski o Polskę i chęci polepszenia jej sytuacji.
„Żeby Polska, żeby Polska, 
Żeby Polska była Polską.”

Uroczysty apel poświęcony pamięci Papieża Jana Pawła II

Święty Jan Paweł II - wspomnienie Papieża Polaka" to tytuł scenariusza uroczystości, która odbyła się w naszej szkole dnia 9 kwietnia 2015 r. W montażu słowno - muzycznym wystąpili uczniowie z kl. IVc i Vc oraz chór Puellarum Cantus. Młodzi artyści przedstawili uczestnikom akademii najważniejsze fakty z życia i pontyfikatu Ojca Świętego. Przypomnieli też o wielkim dziedzictwie duchowym, które pozostawił po sobie Jan Paweł II. Dopełnieniem apelu była wzruszająca prezentacja multimedialna, która również przybliżyła zebranym sylwetkę Papieża Polaka.

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej - 2014

13 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych. W bieżącym roku szkolnym do pięciu oddziałów, uczęszcza 117 uczniów, a w dwóch są dzieci sześcioletnie. Na początku uroczystości uczniowie z dwóch klas chóralnych, wykazali się umiejętnościami muzycznymi. Następnie wszyscy popisali się wiadomościami o szkole, ruchu drogowym i Polsce. Swój pierwszy, ważny egzamin zaliczyli na szóstkę. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie pasowania na ucznia dokonała dyrektor szkoły pani Czesława Krystkowiak. Życzenia pomyślności i jak najlepszych wyników w nauce przekazał uczniom przewodniczący Rady Rodziców pan Grzegorz Głowacki. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Panie wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy z pasowania oraz legitymacje szkolne.

Stypendia Edukacyjne

14 października 2014 roku w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli zostały wręczone stypendia edukacyjne dla najlepszych uczniów poprzedniego roku szkolnego. Wśród nagrodzonych najliczniejszą grupę stanowili byli uczniowie naszej szkoły.

Stypendia na rok szkolny 2014/15 otrzymali: Jakub Adamski, Jakub Hajduk, Karolina Mężyńska, Tomasz Rolek, Dominika Sarnowska, Sandra Wolicka, Kacper Sierpniak i Katarzyna Ziarno.

Stypendia Edukacyjne
Stypendia Edukacyjne
Stypendia Edukacyjne
Stypendia Edukacyjne
Stypendia Edukacyjne
Stypendia Edukacyjne
Stypendia Edukacyjne
Stypendia Edukacyjne
Stypendia Edukacyjne
Stypendia Edukacyjne
Stypendia Edukacyjne

Dzień KEN - 2014

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w naszej szkole jak zwykle bardzo uroczyście. Odbył się apel na którym szkolne chóry: Puellarum Cantus i Cantus pięknie śpiewały dla naszych nauczycieli, a recytatorki prezentowały okolicznościowe wiersze. Rada Rodziców przekazała życzenia i bukiety kwiatów na ręce pań dyrektorek.
Pani dyrektor Czesława Krystkowiak wręczyła nagrody 14 nauczycielom. Z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Wojewody Podkarpackiego Maria Miklus-Michalska otrzymała złotą odznakę za Długoletnią Służbę, a Medale Komisji Edukacji Narodowej przyznane zostały paniom: Renacie Tutce, Ewie Konieczny i Katarzynie Piserze.

Laureaci i finaliści w roku szkolnym 2013/14

Laureaci i finaliści
Laureaci i finaliści
Laureaci i finaliści

Życzliwy Uczeń "Jedenastki" 2014

W tym roku szkolnym po raz pierwszy zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs Życzliwy Uczeń "Jedenastki"2014. Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie uczniów naszej szkoły, którzy charakteryzują się wrażliwością, uczciwością, rzetelnością, sprawiedliwością, pilnością, tolerancją, empatią i szlachetnością, a także ze względu na imię szkoły- patriotyzmem. Do udziału w konkursie zostało zgłoszonych 12 uczniów. Życzliwym Uczniem "Jedenastki"2014 została Natalia Tutak z kl. IIIb oraz Karolina Mężyńska z kl. VIc.
Wyróżnienie otrzymali: Bartosz Pikuła z kl.IIa oraz Laura Golik z kl. IId
Nominowani do nagrody zostali: 
Budkowska Kinga, 
Mazurek Paweł, 
Łyda Natalia, 
Czarnecka Karolina, 
Nowak Zuzanna, 
Wożniak Wiktoria, 
Zbrzeźna Zuzanna, 
Wojtak Katarzyna.
Organizatorami konkursu były: Czesława Krystkowiak- dyr. szkoły Beata Gwóźdź Maria Miklus-Michalska Katarzyna Sądej

Święto Szkoły

"Te dzielne dzieci – harcerze, jak oni Polskę kochali.
Gdy przyszła tego potrzeba, życie Ojczyźnie oddali."

27 maja 2014 r. odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy nadania naszej szkole imienia Szarych Szeregów. Uczniowie klas IV – VI w ciszy i skupieniu słuchali opowieści i wierszy o naszym Patronie, prezentowanych przez młodych aktorów w strojach harcerskich. Część słowna przeplatana była pięknymi, patriotycznymi pieśniami wykonywanymi przez nasze chóry.
„Harcerzem być to wcale nie wada,
Harcerzem być każdemu wypada,
Harcerzem być to gratka nie lada,
Harcerzem być to innym pomagać.”

Święto Konstytucji 3 Maja

Uroczysta akademia z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyła się w naszej szkole w środę, 30 kwietnia 2014 roku. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny upamiętniający bohaterów tego ważnego wydarzenia w historii Polski. Utwory poetyckie, recytowane z dużym zaangażowaniem przez uczennice z kl. IVa i VId, przeplatane były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru Puellarum Cantus. Zebrani na apelu wysłuchali pięknych i wzruszających pieśni, np. „Poszłabym ja na kraj świata”, „Polonez 3 Maja” czy „Kocham Cię Polsko”. Uroczystość szkolna uświadomiła uczniom doniosłą rolę świąt patriotycznych w życiu narodu.

DO WAKACJI 2024 POZOSTAŁO

62

dni

15

godzin

8

minut

7

sekund

Najnowsze galerie