Logo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

Wycieczki
Dzień Nauczyciela 2022
Spotkania ze sztuką - prace naszych artystów
Obchody Dnia Ziemi
Poznaj Polskę
Na lodowisku
Jubileusz 30-lecia szkoły

Biblioteka

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19

Logowanie do biblioteki

Regulamin biblioteki szkolnej

Podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli otrzymała od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Biblioteka naszej szkoły otrzymała pamiątkowe wydanie „Balladyny” oraz list  z fotografią pary prezydenckiej.

W tym roku w całym kraju czytano wybitne dzieło polskiego romantyzmu - „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Narodowe Czytanie „Balladyny” odbyło się w tym roku przez szkolny radiowęzeł, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Przepiękne czytanie „Balladyny” z podziałem na role, zostało zaprezentowane przez panią  Sylwię Majewską, która jest  szkolnym neurologopedą, oraz przez panią Halinę Nowak –nauczycielkę współorganizującą proces kształcenia w szkole. Wszystkim uczniom bardzo podobała się taka interpretacja utworu.

 

Renata Tutka, Michalina Śniosek

IMG_20201109_130322_resized_20201204_074222820IMG_20201109_130442_resized_20201204_074221032IMG_20200916_111205_1


Lekcja biblioteczna

Uczniowie klasy VI b wraz z wychowawcą p. Anną Bat brali udział w spotkaniu zorganizowanym przez panią Renatę Tutkę w bibliotece szkolnej na temat  Konwencji o Prawach Dziecka. W tym roku była 30 rocznica powstania tego dokumentu. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Polska może poszczycić się bogatą tradycją związaną z promowaniem praw dziecka, począwszy od postaci Janusza Korczaka, cenionego na świecie działacza na rzecz godnego traktowania dzieci, po Ludwika Rajchmana, pomysłodawcę stworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci - UNICEF. Polska była również inicjatorem powstania Konwencji o prawach dziecka, gdyż przedłożyła Komisji Praw Człowieka ONZ jej pierwszy projekt. Uczniowie mieli możliwość poznania swoich praw. Zapoznali się również z księgozbiorem biblioteki na temat praw dziecka.

Anna Bat

Narodowe czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego

Narodowe czytanie Przedwiośnia
Narodowe czytanie Przedwiośnia
Narodowe czytanie Przedwiośnia

Konkurs logopedyczny

W bibliotece szkolnej odbył się 20 grudnia 2017 roku Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt. "Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki". Uczniowie zapoznali się z wierszami Agnieszki Frączek oraz zaprezentowali na konkursie.

 Wyniki są następujące:

I miejsce  Dominik Bednarowicz kl. III c, Agata Tutka kl. IV b

II miejsce  Gabriela Ożdżyńska kl. III e, Filip Kotwica kl. III e, Natalia Łyda kl. VI a

III miejsce Jakub Bednarek kl. I b, Alan Walawender kl. II a

Wszystkim laureatom gratulujemy i uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

konkurs logopedyczny
konkurs logopedyczny
konkurs logopedyczny

Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek.

W związku ze świętem misia, 25 listopada uczniowie ze wszystkich klas przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki. Oprócz wystawy książek z misiem w roli głównej było pełno ciekawostek w prezentacji multimedialnej np. o historii pluszowego misia, o misiach bajkowych i tych prawdziwych - różnych gatunkach      i ich zwyczajach.Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek, których bohaterami są sympatyczne misie.Uczniowie mogli również obejrzeć film "Paddington". Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”.

Światowy Dzień Misia
Światowy Dzień Misia
Światowy Dzień Misia
Światowy Dzień Misia
Światowy Dzień Misia
Światowy Dzień Misia
Światowy Dzień Misia
Światowy Dzień Misia

Dzień Praw Dziecka

20 listopada – obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w bibliotece  została podjęta inicjatywa, polegająca na zapoznaniu dzieci z ich prawami. W czasie zajęć  dzieci dowiedziały się, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać. Zaznajomiono ich również z Konwencją o  Prawach Dziecka. Głośno czytano opowiadania z książki "Moje prawa – ważna sprawa".

Dzień Praw Dziecka
Dzień Praw Dziecka
Dzień Praw Dziecka
Dzień Praw Dziecka
Dzień Praw Dziecka
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Dzień Praw Dziecka
Dzień Praw Dziecka
Dzień Praw Dziecka
Dzień Praw Dziecka
Dzień Praw Dziecka

Pasowanie na czytelnika

W październiku 2015 roku odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste pasowanie na czytelnika wszystkich uczniów klas pierwszych. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz poznały zasady wypożyczania elektronicznego. Otrzymały karty czytelnicze i mogły po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć książki.

Głośne czytanie

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/16 w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odbywało się w bibliotece szkolnej głośne czytanie książek. Zaproszeni goście to pani dyrektor Czesława Krystkowiak, pani logopeda Sylwia Majewska, pan przewodniczący Rady Rodziców Grzegorz Głowacki. Czytali oni uczniom swoje ulubione książki. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem i uwagą. Spotkaniom w bibliotece przyświecał główny cel - propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju oraz zachęcanie do czytania.

Teatr w bibliotece

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z oferty Telewizji Polskiej, dzięki której z różnych polskich teatrów transmitowano na żywo spektakle dla młodszej publiczności. I tak klasy pierwsze, czwarte i szóste obejrzały w bibliotece następujące sztuki: "Malutka czarownica", "Oskar i pani Róża", a ostatnio - 13 czerwca - "Fahrenheit".

Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek               7.00 – 15.00

Wtorek                        7.00 – 15.00

Środa                          7.00 – 15.00

Czwartek                    7.00 – 15.00

Piątek                         7.00 – 15.00

DO WAKACJI 2022 POZOSTAŁO

135

dni

4

godzin

40

minut

55

sekund

Najnowsze galerie