Przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji i Nauki - Poznaj Polskę

Nasza szkoła pozyskała pieniążki z przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę“. Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych.

Nauczyciele naszej szkoły złożyli stosowne wnioski ale pozytywnie rozpatrzone zostały dwa - pani Barbary Skrzypek i Lucyny Goc na kwotę 9862,50 zł. Ministerstwo dofinansowało 80% wartości wniosków czyli kwotę 7889,90 zł. Planowane sa wycieczki jednodniowe dla uczniów klas 3, 4b i 4d.

logo_na_strone