Przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji i Nauki - Poznaj Polskę

Projekt "Poznaj Polskę" - wycieczka klas czwartych do Lublina i Kozłówki

Projekt

W dniu 12 listopada br. uczniowie klas 4b, 4d i 4c uczestniczyli w wycieczce do Lublina i Kozłówki. Wycieczka zorganizowana została w ramach przedsięwzięcia  MEiN pt. Poznaj Polskę. Ministerstwo dofinansowało 80% wartości wniosku czyli kwotę 3729,90 zł.

W programie wycieczki było zwiedzenie Muzeum Wsi Lubelskiej – skansenu w Lublinie oraz Pałacu Zamoyskich w Kozłówce.

Muzeum Wsi Lubelskiej malowniczo położone w dolinie rzeki Czechówki, jest jednym z największych skansenów w Polsce. Prezentuje kulturową różnorodność województwa, dzięki połączeniu bogatej kolekcji architektury i eksponatów z troską o niematerialne dziedzictwo regionu. W sposób kompleksowy gromadzi przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też utrwala wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki.

Pałac w Kozłówce – zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich, we wsi Kozłówka, która leży w północnej części województwa lubelskiego. 16 maja 2007 roku  został wpisany na listę Pomników historii. Wnętrza wypełnione są znakomitymi kopiami starych mebli i obrazów, wśród których dominują portrety rodzinne oraz wizerunki znakomitości związanych z rodem Zamoyskich.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

L. Goc