Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu

Dobrze Jemy ze Szkołą  na Widelcu
Świetlica szkolna oraz klasa 0 w drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021  realizują projekt Dobrze Jemy ze Szkołą  na Widelcu. Na pierwszych zajęciach uczniowie poznali piramidę żywienia i zasady komponowania posiłków jako niezbędnych czynników prawidłowego rozwoju i zachowania zdrowia. Celem zajęć było także zrozumienie potrzeby ograniczania spożycia cukru czy  zrozumienie roli, jaką pełnią składniki mineralne i witaminy zawarte w warzywach i owocach.
Uczniowie mogli sami odkryć co kryje się w warzywach i owocach, angażując wszystkie zmysły i szczegółowo  analizując przekrojone produkty.
Poszczególne grupy zdobyły odznakę „zdobywcy piramidy zdrowego żywienia” do plakatu osiągnięć umieszczonego w salach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Władysława Góral
Wychowawca świetlicy