Europejski Dzień Logopedy

6 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, gdyż w okresie tym rola logopedy jest szczególnie ważna.

Z tej okazji w środę 09 marca 2022r. w oddziale przedszkolnym w naszej szkole przeprowadzone zostały grupowe zajęcia logopedyczne.

Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca logopedy i co powinniśmy robić, żeby pięknie i poprawnie się wypowiadać. Dzieci usprawniały pracę aparatu artykulacyjnego, ćwiczyły prawidłową i wyrazistą wymowę samogłosek, usprawniały percepcję słuchową i uczyły się prawidłowego oddychania. Była też inscenizacja bajki logopedycznej połączona ze śpiewem i zabawy, pozwalające odróżnić mowę prawidłową od wadliwej.

Dziękuję wszystkim dzieciom i ich nauczycielom za wspaniałą zabawę.

Sylwia Majewska

neurologopeda