Logo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

Tydzień Uczniowskiej Supermocy
Krasnale
Szkoła Promująca Zdrowie
Święto Niepodległości1
Święto Niepodległości
Naukowy zawrót głowy
Wycieczki
Dzień Nauczyciela 2022
Spotkania ze sztuką - prace naszych artystów
Poznaj Polskę
Na lodowisku
Jubileusz 30-lecia szkoły

Historia

Dyplomy za udział w ogólnopolskim konkursie historyczno -marynistycznym

Międzyszkolny konkurs "Kto wie więcej o Eugeniuszu Kwiatkowskim?"

20 kwietnia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Stalowej Woli odbył się Międzyszkolny Konkurs pt. "Kto wie więcej o Eugeniuszu Kwiatkowskim?". Nasi uczniowie w osobach Natalia Łyda i Kacper Mizdal godnie reprezentowali naszą szkołę. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Justyna Bieszczad-Kobza i Michalina Śniosek

Konkurs o E. Kwatkowskim
Konkurs o E. Kwatkowskim
Konkurs o E. Kwatkowskim
Konkurs o E. Kwatkowskim

Międzymiastowy Turniej Wiedzy o Centralnym Okręgu Przemysłowym

W dniu 25 października 2017 roku uczniowie: Natalia Rudnicka (VII c). Paweł Wołek (VII c) i Jakub Górski (VI c) reprezentowali naszą szkołę w miejskim etapie Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o COP-ie, który odbył się w SDK. Konkurs miał formę quizspottera a  organizatorem było Muzeum Regionalne.  Do rywalizacji przystąpiło 12 szkół stalowowolskich, podstawowych i gimnazjalnych. W ogólnej klasyfikacji nasza drużyna zajęła IV miejsce. Spośród szkół podstawowych byliśmy najlepsi. 

Gratulacje dla Natalki, Pawła i Kuby. 

Elżbieta Goch 

Zdjęcia z konkursu znajdują się pod linkiem http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=42838

Sztandar PSP nr 11 w Momotach Górnych

Polową mszą świętą w intencji poległych rozpoczęły się 29 września b.r. uroczystości w 74.rocznicę Zakończenia Działań Obronnych Grupy płk.Zieleniewskiego w Momotach Górnych. Rangę uroczystości podkreśliła obecność wielu pocztów sztandarowych,asysty honorowej wystawionej przez 3 Batalion Zmechanizowany w Zamościu, asysty honorowej i orkiestry wojskowej garnizonu Lublin. Ważną częścią obchodów była żywa lekcja historii w postaci rekonstrukcji wydarzeń historycznych z końca września 1939 roku. Po mszy świętej nastąpiła oficjalna część uroczystości:
- Przejście pod Pomnik płk.Zieleniewskiego 
- Podniesienie flagi na maszt i odśpiewanie hymnu państwowego 
- Przemówienie okolicznościowe 
- Apel Poległych i salwa honorowa
Na zakończenie, delegacje instytucji, stowarzyszeń i szkół złożyły wieńce i wiązanki pod pomnikiem. Ze sztandarem naszej szkoły stali: Wiktoria Ćwikła, Karolina Mężyńska, Jakub Buczek, Sandra Drozd,Katarzyna Skiba, Jakub Szczypek. Opiekę nad uczniami sprawowali Elżbieta Goch i Witold Michalski - opiekunowie sztandaru oraz Pani dyr. Czesława Krystkowiak. W drodze powrotnej z Momotów Górnych odwiedziliśmy wiele Miejsc Pamięci Narodowej jakie znajdują się na Ziemi Janowskiej, m.in.pomnik ku czci partyzantów na Porytowym Wzgórzu, grób sanitariuszki Barbary Mączyńskiej w Szklarni, Dwugajówkę i inne. Organizatorem wyjazdu na tę uroczystość był, jak w poprzednich latach, Pan Stanisław Szymula.
Elżbieta Goch

Lekcja żywej historii

4 kwietnia 2014 r.uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych mogli uczestniczyć w niezwykłych lekcjach historii za sprawą Bractwa Rycerskiego Kerin. Uczniowie "jedenastki" mieli niepowtarzalną okazję przenieść się w czasy minionych epok historycznych. Lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Spotkanie z Przewodniczącym Koła Sybiraków

Pan Zbigniew Paszkiewicz – Przewodniczący Koła Sybiraków w Stalowej Woli spotkał się z uczniami naszej szkoły: klasą Va, Vb, VIa, VIb i VIc i opowiedział im o masowej deportacji Polaków na Sybir i do Kazachstanu podczas II wojny światowej.
Pan Paszkiewicz ze wzruszeniem opowiadał historię swoją i swojej rodziny. Ojciec został aresztowany przez Sowietów i zakatowany w obozie w Kozielsku, on wraz z mamą i braćmi - 13 kwietnia 1940 r. - został wywieziony do Kazachstanu. Życie było tam bardzo ciężkie, każdego dnia trzeba było walczyć o przetrwanie. Najstarszy brat wstąpił do Armii Andersa i walczył pod Monte Casino. Do Polski udało im się wrócić dopiero w 1946 r.
Pan Paszkiewicz, pomimo że upłynęło już tak wiele lat, ze szczegółami opowiadał o tych trudnych czasach i momentami nie mógł opanować emocji.
Była to wzruszająca i bardzo ciekawa lekcja żywej historii. Co roku, na zaproszenie Pana Paszkiewicza, Chór dziewczęcy Puellarum Cantus oprawia mszę św. w intencji Sybiraków oraz wykonuje Hymn Sybiraków.
Katarzyna Pisera, Elżbieta Goch

Lekcje z Kerin

6 października gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Bractwa Rycerskiego Kerin, którzy przeprowadzili wyjątkowe Lekcje Żywej Historii. Minione wydarzenia przedstawione zostały w sposób obrazowy, humorystyczny i interaktywny. Uczniowie klas IV, V, VI brali czynny udział w przedstawianych scenach.

Żołnierze Wyklęci - 2017

image0127 lutego 2017 roku klasy szóste uczestniczyły w prelekcji pt.„Kim byli Wyklęci”. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Sylwetki „Niezłomnych”- „Wyklętych” przybliżyli naszym uczniom studenci z Koła Naukowego Polonia Semper Fidelis oraz członkowie Stowarzyszenia Stalowi Patrioci.


Chrzest Polski
14 kwietnia obchodzone jest Święto Chrztu Polski. W dniu 2 lutego 2019 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą...
Czytaj więcej...

Prezentacja o II wojnie światowej

DO WAKACJI 2024 POZOSTAŁO

196

dni

5

godzin

28

minut

5

sekund

Najnowsze galerie