Logo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

Rok szkolny 2019/20

Historia o Aniołku i Bożonarodzeniowej Gwiazdce

Ta historia o aniołku nie kończy się wcale,
ciągle chodzi on po chmurach, ludziom radość daje.
I co roku przypomina, gdy choinka świeci,
pamiętajcie o miłości dorośli i dzieci.

Niewątpliwie okres świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, piękna,  refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.  W dniu 19 grudnia 2019 r. dzieci z grupy przedszkolnej  naszej szkoły, wystąpiły w przedstawieniu pt. „Historia o Aniołku i Bożonarodzeniowej Gwiazdce”. W tym roku odbyły się aż dwa przedstawienia . Jedno dla uczniów klas 1- 3, a drugie dla rodziców. Nie były to typowe jasełka, lecz krótka opowieść o tym, co wydarzyło się w Betlejem przed dwoma tysiącami lat. O tradycjach  i zwyczajach Bożego Narodzenia oraz o tym, co jest najważniejsze w te święta -  czyli o spełnianiu marzeń i okazywaniu sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe, odkrywamy sens życia.
Uroku inscenizacji dodała piękna dekoracja pani Małgorzaty Bieszczad.  Kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt, przygotowała pani  Katarzyna Pisera. Tekst napisała pani Anna Baniuch, która zorganizowała całe przedstawienie. Wspólnie z nami tę uroczystą chwilę przeżywały pani dyrektor Joanna Niwierska, pani wicedyrektor  Maria Linek, dzieci oraz  nauczyciele.      Mali aktorzy z dużym przejęciem prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne, odtwarzając  swoje  role. Wszystkim należą się ogromne pochwały za wielkie zaangażowanie.  Pięknie prezentowały  się  również  stroje  gwiazdeczek  przygotowanych przez  rodziców.  Na zakończenie pani dyrektor Maria Linek złożyła zgromadzonym  świąteczno – noworoczne  życzenia. Popołudniu  rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z przejęciem i wielkim wzruszeniem wysłuchali występu swoich pociech. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

Anna  Baniuch

Pokochaj pluszowego misia

„Miś jest mały i puchaty, miś jest fajny i kudłaty.
Miś jest gruby jak ta kula, misia zawsze się przytula.”

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji pani Ania przygotowała dla uczniów z zerówki „misiowe” zajęcia. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami, aby bawić się, świętować i uczyć. Przybyły z misiami: dużymi, małymi, kolorowymi, puchatymi i mięciutkimi, pięknymi  i wyjątkowymi.  Dzieci chętnie opowiadały o swoich maskotkach oraz odwiedziły bibliotekę szkolną. Pani Renia opowiedziała nam o zgromadzonych na wystawie książkach dla dzieci, których bohaterami były misie i niedźwiadki. Następnie uczniowie poznali  historię  Święta Pluszowego Misia przedstawioną na prezentacji. Wspólnie bawiły się ze swoimi misiami przy piosenkach:  „Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”,  „Dwa malutkie misie”, „Pokochaj pluszowego misia”.  Oglądały bajki – dobranocki pt. „Miś  Uszatek”, „Miś Yogi”, „Miś Colargol”. Brały udział w różnych zabawach ruchowych „Stary niedźwiedź mocno śpi”, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Słuchały czytanych przez panią Anię  rozdziałów książki pt. „Kubuś Puchatek”.  Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu, radości i dobrej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły pochwalić się swoimi pluszowymi ulubieńcami, pokazać ich koleżankom i kolegom. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Opracowała A. Baniuch

IMG_20191125_155118 

DO WAKACJI 2022 POZOSTAŁO

28

dni

22

godzin

34

minut

55

sekund

Najnowsze galerie