Logo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

Religia

Wspólne kolędowanie 2022

Nasi Święci
Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to wydarzenia, które od wieków przeżywane są w Kościele i naszym kraju. Projekt...
Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu poezji religijnej i propozycja kolejnych konkursów

20180408_133823_18 kwietnia br. w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli  było rozstrzygniecie konkursu „Poezji religijnej dla dzieci i młodzieży Stalowa Wola 2018”. Uczennica z naszej szkoły, Emilia Świerkowska  (klasa VI b)  zajęła I miejsce w tym konkursie.

Gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do udziału w konkursach.

W najbliższym czasie będzie organizowany konkurs międzyszkolny na „Najpiękniejszą kapliczkę”. Prace należy przynosić  do 30 maja. Również zachęcamy do udziału w konkursie w roku jubileuszowym  naszej Diecezji Sandomierskiej (200 lat),  „Pochwal się swoja parafią”.  Jest to konkurs plastyczny, którego tematem jest:

Kościół parafialny
Kapliczki i krzyże przydrożne
Piękno przyrody

Miklus-Michalska 

Rozstrzygnięcie akcji "Pączek dla Afryki"

W dniach 12-13 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły zbierali pieniądze na realizowanie projektów w Republice Środkowej Afryki i Czadzie (budowa studni, szkoły) oraz na dożywianie głodnych dzieci. Zebrano kwotę 714,67 zł, którą przekazano na konto Fundacja Kapucyni i Misje w Krakowie. Dziękujemy bardzo uczniom oraz rodzicom a także nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za wsparcie akcji.

M. Miklus - Michalska

Rekolekcje Wielkopostne 2017

W tym roku tematem rekolekcji było " Powołanie do świętości". Prowadził je w dniach 22-24 marca 2017 ks. Marek Kuliński - duszpasterz do spraw dzieci i młodzieży z Sandomierza. Pomagały mu animatorki grając na gitarze i śpiewając pieśni religijne. W ostatnim dniu rekolekcji, po Eucharystii odprawianej na dużej Sali gimnastycznej, wodzirej Adrian, uczył uczniów jak można wielbić Boga tańcem. Był to wspaniały czas przybliżania się do Boga i czas zastanawiania się co należy zmienić w swoim życiu a co poprawić.

Rekolekcje wielkopostne 2016

W czasie Wielkiego Postu co roku organizujemy w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. W tym roku prowadziły je siostry Michalitki z Miejsca Piastowego w dniach 9-11 marca 2016. Temat rekolekcji brzmiał "Bądźmy miłosierni", ponieważ ten rok jest Rokiem Miłosierdzia. Siostry przybliżyły uczniom osobę bł. Matki Teresy z Kalkuty, świętej siostry Faustyny oraz bł. Bronisława Markiewicza, założyciela sióstr Michalitek. W ramach zajęć w klasie uczniowie przygotowywali albumy o w/w osobach oraz ozdoby wielkanocne, które zanieśliśmy do Domu Małego Dziecka oraz Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego w Stalowej Woli. Na zakończenie rekolekcji była sprawowana Msza św.,do której oprawę przygotowali nasi uczniowie wraz z p. Katarzyną Piserą oraz katechetkami.

„Najpiękniejsza Kapliczka Matki Bożej" - wyniki

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza Kapliczka Matki Bożej”
Klasy I-III 
I miejsce – Dawid Kubik, klasa Ic, PSP11 
II miejsce – Piotr Jaskólski, klasa IIa, PSP11 
III miejsce – Marcelina Majer, klasa Ic, PSP11
Wyróżnienia: Aleksandra Bielecka, klasa IIIa, PSP4 Kacper Mróś, klasa Ic, PSP7 Karolina Ziółkowska, klasa 0, PSP11 Monika Brodziak, klasa IIIa, PSP11 Anastazja Sudoł, klasa IIIb, PSP11 Igor Kowalczyk, klasa IIId, PSP11 Wiktoria Hausner, klasa IIId, PSP11 Anna Rak, klasa IIId, PSP11
Klasy IV-VI 
I miejsce – Małgorzata Sobakiewicz, klasa Va, PSP12 
II miejsce – Hanna Pikula, klasa IVb, PSP11 
III miejsce – Miłosz Wojciechowski, klasa IVe, PSP11
Wyróżnienia: Oliwier Rainer, klasa V, Społeczna Szkoła Podstawowa Sara Paluch, klasa IVe, PSP7 Weronika Szymańska, klasa VIa, PSP11 Mikołaj Mączka, klasa IV , PSP11

Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy efektów pracy i życzymy dalszych sukcesów.

Maria Michalska, Ewa Konieczny

Rodzinny różaniec - 2014

Jak co roku organizujemy konkurs "Rodzinny różaniec 2014". Wpłynęło do katechetów 105 różańców. Dyplomy ufundowane przez Panią Dyrektor szkoły oraz nagrody przygotowane przez Ojca Gwardiana z Klasztoru zostaną wręczone uczniom 21.10.2014 roku o godz. 12:15 na korytarzu szkolnym obok tablic z różańcami.

Dzień pamięci o Janie Pawle II

W niedzielę 27 kwietnia odbyła się ważna dla każdego katolika uroczystość religijna, podczas której papież Jan Paweł II został ogłoszony świętym Kościoła katolickiego.
W piątek, przed tym ważnym wydarzeniem, cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na apelu poświęconym Jego pamięci. Uczniowie z koła teatralnego przypomnieli życiorys naszego Wielkiego Rodaka, a ich słowa były przeplatane utworami wykonywanymi przez chór szkolny. Oczywiście nie mogło wśród nich zabraknąć ukochanej pieśni Ojca Świętego – „Barki”.
Na zakończenie, po czasie refleksji i wyciszenia, młodzi aktorzy przedstawili kilka zabawnych scenek z życia Karola Wojtyły (jako księdza, biskupa i papieża), ponieważ humor bardzo często towarzyszył Jego spotkaniom z wiernymi.

Odwiedziny Ochronki im. Brata Alberta

Z okazji Tygodnia Miłosierdzia i Tygodnia Misyjnego, uczniowie klasy III b wraz z katechetką Marią Michalską odwiedzili mieszkańców Ochronki im. Brata Alberta. Poznali historię Ochronki, zobaczyli jak mieszkają ich koledzy i koleżanki oraz rozmawiając z p. dyrektor Domu Dziecka dowiedzieli się o codziennym życiu w tym domu, o wyjazdach wakacyjnych czy o dodatkowych zajęciach mieszkańców. Była to ciekawa lekcja z życia rówieśników.
Maria Michalska

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Najpiękniejsza kapliczka Matki Bożej"

W kategorii klas I-III: 
I miejsce Grzegorz Sobkiewicz, klasa II E, PSP 12 
II miejsce Damian Laba, klasa I B, Amelia Buczyńska, klasa III A, PSP11 
III miejsce Franciszek Puzio, klasa I A, PSP 7 i Leon Pawłowski, klasa II F, PSP 11 

Wyróżnienia:

Martyna Ornoh, klasa II C, PSP 11

Laura Rutyna, klasa I, ZSS nr 1

Gabriela Bernaś, klasa III A, PSP 7

 

W kategorii klas IV-VI: 
I miejsce Artur Ofiara, Klasa IV B, PSP 11 
II miejsce Marcel Dzik, Klasa VI C, PSP 11
III miejsce Agnieszka Popek, klasa IV A, Karolina Laba, klasa VI C, PSP 11 
Wyróżnienia:

Sara Kosikowska, klasa IV C, Marcin Dudziński, klasa IV C, PSP 11

Mikołaj Mączka, klasa VI C, Damian Puk, klasa V D, PSP 11 Emilia Bednarczyk, klasa IV C, Michał Pamuła, klasa IV C, PSP11

Natalia Byzdra, klasa IV C, PSP 11

Nagrodzonym gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za piękne doznania estetyczne.

Nauczyciele religii 

DO WAKACJI 2022 POZOSTAŁO

29

dni

0

godzin

5

minut

47

sekund

Najnowsze galerie