mLegitymacja szkolna

W naszej szkole możliwe jest uzyskanie dokumentu elektronicznego – mLegitymacja.

Dokument elektroniczny – mLegitymacja szkolna ma taką samą funkcję i moc prawną, jak legitymacja wydana w wersji papierowej. Za pomocą  mLegitymacji szkolnej można:

• potwierdzić, że jest się uczniem danej szkoły,
  • skorzystać z ulg i zwolnień, które przysługują po okazaniu legitymacji.

Dzięki mLegitymacji można zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie  telefonu. Wydanie i unieważnienie mLegitymacji jest bezpłatne!

Ważne! Uczeń musi posiadać:

• numer PESEL
  • legitymację szkolną w wersji papierowej
W celu uzyskania mLegitymacji należy:
  • zapoznać się z Regulaminem mLegitymacji szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli
  • pobrać wniosek ze strony internetowej szkoły, wypełnić (rodzic/opiekun prawny) i dostarczyć do sekretariatu,
  • udostępnić zdjęcie poprzez dziennik elektroniczny UONET+ (aktualne zdjęcie spełniające wymogi zdjęcia dokumentowego w formacie JPG lub JPEG o rozmiarze max. 5MB i wymiarach minimum 500×600 px).
  • zainstalować na urządzeniu mobilnym aplikację mObywatel ze sklepu Google Play lub App Store,
  • odebrać w sekretariacie szkoły kod QR oraz kod aktywacyjny w celu pobrania mLegitymacji (odbiór potwierdzić datą i podpisem),
  • w aplikacji mObywalel zeskanować otrzymany kod QR oraz wpisać kod aktywacyjny , po załadowaniu wyświetla się mLegitymacja.

Aby unieważnić  mLegitymację szkolną w przypadku: uszkodzenia, niepoprawnego działania lub utraty rządzenia mobilnego należy:

• pobrać wniosek ze strony internetowej szkoły,
  •  wypełniony wniosek przez rodzica/opiekuna prawnego dostarczyć do sekretariatu szkoły