Akcja Sprzątanie Świata 2021

W tym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu EKO-SZKOŁA.
W ramach realizacji zadań projektowych, uczniowie wraz z nauczycielami brali udział w 28 akcji "Sprzątanie Świata", której tegorocznym hasłem było "Myślę, więc nie śmiecę". W dniach 22 - 24 września uczniowie klas 2a, 2b, 4d i 5c zaopatrzeni w worki i jednorazowe i rękawiczki porządkowali okolice szkoły i znajdujący się w pobliżu lasek. Posegregowane, zgromadzone w workach odpady zostały odebrane przez MZK. Akcję rozpoczęła pogadanka na temat bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Dzięki gazetce na korytarzu szkolnym uczniowie przypomnieli sobie zasady segregacji odpadów. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

W trosce o nasze środowisko, podobnie jak w latach ubiegłych, organizujemy zbiórkę makulatury. Akcja odbywa się na dotychczasowych zasadach – oddajemy makulaturę do MZK, zaś do nauczyciela przyrody, biologii lub geografii przynosimy karteczkę z informacją o ilości oddanej makulatury.
Zachęcamy do segregowania odpadów, gdyż naszym obowiązkiem jest troska o środowisko naturalne. Cytując Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry: „Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci”.

W. Budkowska-Kozak, L. Dzikowska i L. Goc

Zobacz galerię: