Choinkowe piramidy zdrowego żywienia

Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej to graficzne przedstawienie kluczowych zasad prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Za jej opracowanie odpowiedzialni są eksperci Instytutu Żywności i Żywienia pod opieką prof. dr hab. med. Mirosława Jarosza. Piramida podzielona jest na piętra, które, oprócz najniższego, zawierają graficznie przedstawione produkty spożywcze. Im niższe piętro piramidy, tym częstotliwość spożycia przedstawionych produktów powinna być większa. Na szczycie piramidy znajdują się pokarmy, które w codziennej diecie należy uwzględniać w najmniejszych ilościach. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas 7 podjęli wyzwanie i stworzyli piramidy zdrowego żywienia w kształcie choinek, na których w bombkach umieścili produkty konieczne dla zachowania zdrowia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
S. Komada- Bober i W. Budkowska-Kozak