Chóralne kolędowanie CANTUSÓW

NARODZIŁA NAM SIĘ DOBROĆ – taki tytuł nosił koncert kolęd i pastorałek, który odbył się w Miejskim Domu Kultury 11 stycznia 2019 r. Na scenie wystąpiło 130 uczniów klas chóralnych, którzy śpiewają w chórach: Puellarum Cantus, Mały Cantus, Cantus oraz  Dulcis Cantus. Chór dziecięcy Dulcis Cantus tworzą najmłodsi uczniowie – kl.1a i 2a chóralna. Do udziału w koncercie zostały też zaproszone zaprzyjaźnione chóry z MDK – Chór Kameralny pod dyrekcją Jerzego Augustyńskiego i Chór ZPiT Lasowiacy pod dyrekcja Bartosza Kanacha oraz Stalowa Orkiestra prowadzona przez Błażeja Mokrzaka. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała bardzo różnorodne utwory bożonarodzeniowe, zaczynając  od tradycyjnych, polskich kolęd aż po współczesne pastorałki. Koncert zorganizowała  Katarzyna Pisera.

10 stycznia Chór dziecięcy Mały Cantus kolędował w Przedszkolu nr 15. Chórzyści zaśpiewali oraz zagrali wiele kolęd i pastorałek, a następnie sami wysłuchali prezentacji przedszkolaków, gorąco ich oklaskując.

13 stycznia natomiast chóry: Mały Cantus i Puellarum Cantus, wraz  z innymi chórami ze Stalowej Woli, zaśpiewały w kościele MB Królowej Polski na NOWOROCZNYM KONCERCIE KOLĘD. Podczas koncertu zbierane były pieniądze na Ochronkę im. św. Brata Alberta.

20 stycznia  Mały Cantus z powodzeniem wziął udział w Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „KRZESZOWSKIE KOLĘDOWANIE 2019” i zdobył I miejsce w kategorii chóry i zespoły kl.1-8 szkoły podstawowej. Sola zagrały: Hanna Kępa i Olivia Hausner. Chórowi akompaniował Bartosz Kanach.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii:

DSC_8499_DxO2