Ogólnopolski Dzień Dogoterapii

W dniu 15 czerwca 2022 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Z tej okazji gościliśmy w szkole Molly Cafe Carmen, Labradora Retrivera, psa z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z różnymi zaburzeniami w rozwoju oraz szczeniaka Szpica Miniaturowego, który przyucza się do zawodu terapeuty. Zajęcia prowadziła Urszula Tryka – dogoterapeuta, pedagog z naszej szkoły oraz nauczyciele Iwona Markowicz i Adam Tryka. Celem zajęć było rozpowszechnienie jednej z metod terapeutycznych jaką jest dogoterapia. W trakcie zabawy z psem próbujemy osiągnąć różne cele, wzmacniając poczucie sprawstwa i własnej radości. Uczniowie mieli możliwość wykonania różnych zadań oraz poznały pozycję „żółwika”.

U.Tryka

DO WAKACJI 2022 POZOSTAŁO