Dzień Edukaci Narodowej

„Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu” - myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa, a ponieważ jest jak najbardziej aktualna, zasługuje dziś na przypomnienie.

14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej- pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji kl. 3b, 3a oraz 2a wraz z nauczycielami przygotowały apel składając dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi najserdeczniejsze życzenia:dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień , satysfakcji z pracy i spełnienia marzeń. Życzymy także dużo dobroci od ludzi, pogody ducha i radości z życia.

Beata Łoś

Agnieszka Hepnar