Hortiterapia w ogrodzie szkolnym!

Z przyjemnością informujemy, że PSP 11 rozwija się dla Państwa dzieci poszerzając ofertę zajęć szkolnych o hortiterapię.

Hortiterapia to nowa forma terapii zajęciowej łącząca wiele dziedzin takich jak: ergoterapia, arteterapia, socjoogrodnictwo, rehabilitacja i integracja sensoryczna.
Dysponujemy odpowiednio wyszkloną kadrą pedagogiczną do prowadzenia tego rodzaju zajęć.
Korzyści płynące z zajęć  hortiterapii to między innymi: wzrost umiejętności społecznych, praktycznych, wzrost motywacji do działania, samooceny oraz zwiększenie wiary we własne możliwości, kształtowanie postaw asertywności i kreatywności.
Oprócz ćwiczeń manualnych dużą rolę odgrywa tu część edukacyjna, w tym między innymi: wzbogacanie słownictwa oraz poznawanie roślin i ich zastosowania w lecznictwie. Dodatkowo poprzez samodzielne wybieranie elementów przyrodniczych do tworzenia kompozycji, dzieci ćwiczą procesy decyzyjne, stają się twórcze oraz uczą się dbać o walory estetyczne.

Na terenie naszej szkoły powstaje piękny ogród dydaktyczno- sensoryczny.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszych działań, poprzez udział w zbiórce.

Prowadzimy zbiórkę:
•       roślin, nasion, cebulek kwiatów, ziół, warzyw, drzewek owocowych, krzewów,
•       kamieni,
•       doniczek, rozsadek, podstawek,
•       kasztanów, żołędzi, suszonych liści, gałązek, patyków,
•       Korków

Bardzo prosimy, aby przyniesione rzeczy były podpisane (imię, nazwisko, klasa) oraz przekazane na dyżurkę.

Powyższe zadanie łączy się z realizacją jednego z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 – mianowicie:

Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach.

Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Liczymy na Państwa zaangażowanie.  Dziękujemy!

ZOBACZ ZDJĘCIA W GALERII

Iwona Markowicz