"Jedenastka" wśród laureatów ogólnopolskiego projektu EKO-SZKOŁA 2022

W minionym roku szkolnym  z inicjatywy nauczycielki biologii Wioletty Budkowskiej – Kozak  nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „EKO-SZKOŁA 2022". Była to już III edycja projektu, którego idea opiera się na promowaniu postaw proekologicznych wśród społeczności szkolnej. Każda placówka, która przystąpiła do tego przedsięwzięcia  zobowiązała się do realizacji  10 działań  takich jak:

- przygotowanie imprez i akcji o tematyce ekologicznej;

- organizacja konkursów z zakresu ekologii i ochrony środowiska;

- stworzenie  gazetek na korytarzu szkolnym z zakresu ochrony środowiska;

- przeprowadzenie warsztatów i lekcji  terenowych;

- stworzenie  prac plastycznych i wystaw ekologicznych;

- wykonanie ulotek,  broszur i komiksów skierowanych do uczniów z zakresu zmian nawyków w życiu codziennym dla dobra przyrody;

- przeprowadzenie obserwacji i doświadczeń  przyrodniczych;

- przygotowanie trzech  stron do e – booka na temat: „Niebezpieczeństwa i zagrożenia dla przyrody w XXI wieku".

Projekt realizowali uczniowie pod opieką nauczycieli: Wioletty Budkowskiej – Kozak, Lucyny Goc, Lidii Dzikowskiej, Michaliny Fryczek, Iwony Markowicz, Barbary Skrzypek oraz Katarzyny Majki – Małek.

W projekcie brało udział ponad 1000 szkół z całego kraju. Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła, po rocznej współpracy i zaprezentowaniu końcowego raportu,  uzyskała  tytuł „EKO – SZKOŁA 2022".

Dziękujemy  wszystkim Uczniom i Nauczycielom zaangażowanych w realizację projektu.

Szczegółowe opisy zadań realizowanych w trakcie roku znajdują się w zakładce Uczeń/Ogólnopolski Projekt Eko-Szkoła

Dyplom w załączniku.

Załączniki: