Kapliczka Matki Bożej

Już od ponad 20 lat w naszej szkole był organizowany międzyszkolny konkurs „Najpiękniejsza kapliczka Matki Bożej”. W ten sposób pragnęliśmy uwypuklić jeden z symboli naszej tradycji religijnej oraz podkreślić szacunek dla „spadku” kulturowego naszego regionu.

Nasz Papież Jan Paweł II mówił: „Kultura ludowa jest wielkim skarbem, którego nie wolno zakopać w ziemi, lecz trzeba z niego wciąż czerpać”.

Dlatego zależało nam, aby w 100 rocznicę urodzin zwrócić większą uwagę na konkurs.

Niestety plany pokrzyżowała pandemia i zamknięcie szkoły spowodowało, że tylko nieliczni uczniowie zdążyli przygotować kapliczki na konkurs. Dwie osoby zrobiło kapliczki w czasie pandemii i przysłało zdjęcia swojej pracy.

W związku z tym, zrobiliśmy wspólne zdjęcie kapliczek a rozstrzygnięcie konkursu będzie w późniejszym terminie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu: Duda Karolina (1b), Kołodziej Szymon (1b), Sarzyniak Marta (1c0, Kapuścińska Lena (2b), Król Anna (2b) Ziarno Klaudia (2b), Piróg Maciej (6c).

Katecheci – Maria Miklus-Michalska

i nauczyciel plastyki - Ewa Konieczny