Książka czeka na przedszkolaka

Dnia 12 maja 2023r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w VII przeglądzie „Książka czeka na przedszkolaka”  o tematyce „Jesteś kochany, ważny i dajesz temu światu coś czego nie daje nikt inny”. Przegląd organizowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dziecka, Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Jego przedmiotem było wykonanie książeczki - opowiadania, przez 6-cio osobowy zespół dzieci, którego puentą był wybrany cytat z książki „Chłopiec, kret,  lis i koń” C. Mackesy. Podczas wręczenia nagród w MBP w Stalowej Woli naszą grupę  z wychowawczynią panią Katarzyną Smotryś  dumnie reprezentowali: Ian Jamróz,  Liliana Jarzyna, Szymon Markowicz, Dawid Siepetowski, Wiktoria Sonnek  i Bartek Witkiewicz. Za udział w konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, notes podróżnika oraz wydrukowaną książeczkę, której autorami są oni sami. Była też nagroda dla grupy: drewniane strugaczki, flamastry oraz książka  C. Mackesy „Chłopiec, kret, lis i koń”. Stworzone przez dzieci i wychowawców książeczki jak co roku zasilą półki przedszkolnych biblioteczek.

A. Baniuch