Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.

Z tej okazji nauczyciele współorganizujący proces kształcenia oraz pedagog szkolny przygotowali prezentację multimedialną, której celem jest zwiększenie świadomości na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami, jak się należy zachować wobec nich w konkretnych przypadkach, jakich błędów unikać i jak realizować postawę solidarności zamiast nie zawsze konstruktywnego współczucia. Dodatkowo uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę poprzez udział w przygotowanym Quizie.

Współorganizatorzy, Pedagog szkolny