Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna Moc Bajek”

Klasa 1b bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna Moc Bajek”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec osób z niepełnosprawnością.
Uczniowie za pośrednictwem literatury doświadczają, jak ważne w życiu są wartości moralne. Do tej pory uświadomili sobie, jak cenna jest przyjaźń, i zrozumieli, dlaczego powinnyśmy szanować innych bez względu na pochodzenie, wygląd czy wyznawane poglądy. To dopiero początek ich bajkowej podróży do krainy wartości,  ponieważ  dzieci będą miały jeszcze okazję porozmawiać o tolerancji, tradycji, dobrych manierach, empatii, pięknie i ochronie przyrody, patriotyzmie i rodzinie. W ramach projektu pierwszoklasiści oglądają dobranocki z dawnych lat, na bieżąco zapoznają się z twórczością Pana Poety, słuchają czytanych przez nauczycieli baśni i bajek oraz tworzą ciekawe prace plastyczne. Dzieci do czytelniczej przygody zaprosiły również swoich rodziców, przekazując im zaproszenie w formie „Karty Czytelnika”, aby w ten sposób zachęcić domowników do wspólnego rodzinnego czytania.

A. Partyka, A. Kiełbowicz